Przeskocz do treści
Czarno-białe zdjęcie, w którego centrum znajduje się Mateusz Pałka, z zamyśloną miną patrzący w bok
Koncert

Wielka Gra | Mateusz Pałka solo

Muzyka
biletowane
płatne

Zapraszamy na cykl koncertów solowych w Dworku Białoprądnickim. Będzie to okazja do kameralnego, a co za tym idzie intymnego spotkania z jazzowymi, improwizującymi artystami z całej Polski. Tego typu koncerty są jednymi z najsilniej przeżywanych przez publiczność doświadczeń muzycznych. Z drugiej strony, dla muzyków są to największe artystyczne wyzwania, ale też możliwość zaprezentowania bezkompromisowo autorskiej i kompletnej wizji swojej muzyki. Z pewnością będą to występy, które na długo zapadają w pamięć. Będzie to także możliwość poznania wielu wspaniałych instrumentalistów m.in. młodego pokolenia.

Rozpoczynamy 19 października o 19.00, od od instrumentu, który jest najbardziej oczywisty jeśli chodzi o formę solistyczną – fortepianu. Swoją nowa muzykę zaprezentuje utalentowany pianista, improwizator i kompozytor, Mateusz Pałka.

Bilety w cenie 30 zł dostępne na stronie ekobilet i w kasie Dworku.

Mateusz Pałka w Dworku Białoprądnickim

Polski pianista jazzowy, kompozytor, improwizator. Absolwent z wyróżnieniem Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień na międzynarodowych i krajowych festiwalach muzycznych. Współpracuje z wybitnymi artystami polskiej i europejskiej sceny jazzowej. 

Zachwyca dojrzałą grą, subtelnością, profesjonalnym warsztatem oraz dbałością o każdy dźwięk. W jego pianistyce drzemie duch impresjonizmu i romantyzmu, a jego muzyka emanuje paletą wyrafinowanych dźwięków, bogatą kolorystyką i nieograniczoną przestrzenią, w której współistnieje nieustanne poszukiwanie piękna, zmysłowości i ekspresji.

Na repertuar artysty składają się autorskie kompozycje, improwizacje, impresje fortepianowe, kanon standardów jazzowych, wybrane utwory z literatury muzyki klasycznej (Brahms, Chopin, Bach, Scriabin, Nazareth, Szymanowski, Rameau).

Kariera

Pianista współtworzy projekty takie jak Mateusz Pałka Trio, Heartbeats, Mateusz Pałka/Szymon Mika Quartet, Mateusz Pałka/Szymon Mika Duo. Komponuje i wykonuje również muzykę do filmów.

Występował w wielu krajach Europy: Francja, Włochy, Hiszpania, Niemcy, Finlandia, Austria, Szwajcaria, Słowacja, Wielka Brytania, Węgry, Rumunia, Rosja, Chorwacja.

W swojej dotychczasowej karierze ma liczne występy na prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą  m.in.  SamFest Jazz Festival , Ni Ca Jazz Festival , Fara Music Festival, Paris Jazz Festival, Hevhetia Festival , Jazz at Philharmonic – Kaliningrad, 44 Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Jazz Juniors, Transatlantyk Festival, Jazzinec Festiwal , Jazzbit Festival in Prague, Palm Jazz Festival, Art. Air Center Festival, Letni Festival Piwnicy pod Baranami w Krakowie, Legnica Jazz Days , Silesian Jazz Festiwal, Krakowskie Zaduszki Jazzowe, Jazz nad Nilem, Jazz na kresach, Jazztochowa, Starzy i Młodzi czyli Jazz w Krakowie, Bielska Zadymka Jazzowa, Festiwal Kina Niemego w Krakowie, i wiele innych.

Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich w Polsce i za granicą prowadzonych przez mistrzów takich jak Chick Corea, Gerald Clayton, Enrico Pieranunzi, Dave Kikoski, Kenny Garrett, Chuck Israels, Ben Street, Ed Cherry, David Liebman, Eddie Henderson, Paolo Birro, Carlo Morena.

Na swoim koncie ma siedem albumów płytowych:

 • Mateusz Pałka – Blur (2021)
 • Cracow Jazz Hub – (2021) jako gość
 • Mateusz Pałka / Szymon Mika Duo – Short Form (2019)
 • Wojciech Lichtański Questions – Iga (2019) jako gość
 • Szymon Mika Trio & Guests – Togetherness (2018) jako gość
 • Mateusz Pałka Trio – Sansa (2017)
 • Mateusz Pałka / Szymon Mika Quartet – Popyt (2015)

Nagrody:

 • Stypendium Twórcze Fundacji ,,Grazella” im. Anny Marii Siemieńskiej przy Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie (2019)
 •  Stypendium Twórcze Fundacji My Polish Heart (2019)
 •  I nagroda/Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Azoty International Jazz Contest (2013) z zespołem Pałka/Mika Quartet
 •  II nagroda z zespołem Mateusz Pałka Trio podczas 40 edycji Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego Jazz Juniors w Krakowie (2016)
 •  I miejsce w zestawieniu Jazzowy Polski Debiut Roku według dziennikarza radiowej Jedynki Pana Adama Dobrzyńskiego
 •  II nagroda z zespołem S.O.T.A podczas Międzynarodowego Blue Note Poznań Competition (2016)
 • II nagroda z zespołem Małgorzata Zuber Quartet podczas Międzynarodowego Festiwalu Krokus Jazz Festiwal (2016)
 •  III nagroda z zespołem S.O.T.A podczas 40 edycji Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego Jazz Juniors w Krakowie (2016)
 •  Finalista Bielskiej Zadymki Jazzowej z zespołem Mateusz Pałka/Szymon Mika Quartet (2015)

Spotykamy się 19 X o 19:00 w Sali Kominkowej Dworku Białoprądnickiego

Bilet: 30 zł/os. dostępny na stronie ekobilet i w kasie Dworku Białoprądnickiego.

Muzyka

Podobne wydarzenia