Przeskocz do treści
motocykl zaparkowany na szutrowej drodze w tle górzysty krajobraz Indii
Spotkanie

Witold Palak | Kolosowe spotkania w Dworku

Spotkanie
cykliczne
darmowe
grupowe

Z himalajskich przełęczy na sumatrzańskie wulkany

Na najbliższym Kolosowym Spotkaniu w Dworku Witold Palak opowie o swoich podróżach po himalajskich przełęczach, ponad 4-letniej podróży z partnerką po niemal wszystkich zakątkach Indii, samotnych eskapadach w górskie regiony Azji i licznych przygodach motocyklowych. Przeniesie nas także w tropikalną aurę bardzo rzadko odwiedzanej przez turystów indonezyjskiej Sumatry.

Witold Palak

Witold Palak – z zawodu psycholog, w życiu sprawdzający się jako przedsiębiorca, podróżnik, dziennikarz, autor książek podróżniczych i artykułów o tematyce motocyklowej. Były rezydent Australii, mieszkający kilka lat w Indiach, Singapurze, Nepalu, USA, Niemczech i Holandii. Specjalista od motocyklowych tras Himalajów indyjskich. Jako pierwszy Polak przejechał ze swoją partnerką na jednym motocyklu Royal Enfield wszystkie stany indyjskie, docierając do skrajnych punktów na mapie tego kraju. Specjalista od motocyklowych tras indyjskich i nepalskich Himalajów. Organizator Pierwszego Polskiego Zlotu Motocyklowego w Himalajach.

Witold Palak został dwukrotnie wyróżniony w kategorii „Podróże” nagrodą Kolosy: w 2013 r. wraz z Adrianem Palakiem za podróż motocyklem przez Himalaje, w 2015 r. wraz z Dorotą Wójcikowską za eksplorację subkontynentu indyjskiego.

Nagroda Kolosy przyznawana jest corocznie za wybitne dokonania podróżnicze, a jej organizatorem jest agencja MART z Krakowa.

Spotkanie

Podobne wydarzenia