Przeskocz do treści
Po prawej ilustracja z mężczyzną czytającym książkę. Po lewej Informacje na temat XXI Krakowskiego Konkursu Recytatorskiego
Inne

XXI KRAKOWSKI KONKURS RECYTATORSKI

Już niebawem rusza XXI Krakowski Konkurs Recytatorski. Już dziś serdecznie zapraszamy uczniów krakowskich szkół podstawowych i średnich do udziału w eliminacjach. Organizatorami są cztery krakowskie ośrodki kultury: Nowohuckie Centrum Kultury, Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”, Krakowskie Forum Kultury oraz Centrum Kultury Podgórza. Gospodarzem tegorocznej edycji jest Krakowskie Forum Kultury.

Konkurs prowadzony jest w drodze trzystopniowych eliminacji:

  • etap szkolny,
  • etap rejonowy (w siedzibach organizatorów konkursu),
  • etap krakowski,
  • koncert finałowy.

Protokół z etapu szkolnego należy przesłać do Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki pocztą na adres ul. Papiernicza 2, 31-221 Kraków, lub mailowo na adres alicja.miekina@dworek.eu najpóźniej do 15 grudnia 2023 roku. W przypadku przesłania skanów na adres mailowy prosimy o przekazanie organizatorowi oryginalnych dokumentów w dniu eliminacji rejonowych.

Kolejne etapy odbędą się:

  • 15, 16, 17 stycznia 2024, 10:00-15:00, Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, ul. Papiernicza 2 – przesłuchania rejonowe.

Informacje dotyczące kolejności występu uczestników będą dostępne na stronie dworek.eu

  • 22, 23 stycznia 2024, Krakowskie Forum Kultury – przesłuchania finałowe.
  • 29 stycznia 2024, Krakowskie Forum Kultury – uroczyste zakończenie XXI Konkursu Recytatorskiego.

W załącznikach znajdują się regulamin konkursu, deklaracje uczestnika i nauczyciela oraz protokół z przeprowadzenia eliminacji szkolnych.

Kontakt i informacje: Alicja Miękina, alicja.miekina@dworek.eu, +48 12 420 49 63,
+48 533 356 010