Przeskocz do treści
YaniKa | Koncert w nurcie neo soul, r'n'b i dream pop
Inne

YaniKa | Koncert w nurcie neo soul, r’n’b i dream pop

Delikatne, lekko elektroniczne i klimatyczne brzmienie oraz urzekający wokal – to nasza propozycja na koncert 30 listopada 2022. Na naszej scenie wystąpi YaniKa, kompozytorka, tekściarka i wokalistka tworząca w nurcie neo soul, r’n’b i dream pop. Wstęp wolny


wydarzenie na fb

YaniKa na co dzień tworzy z różnorodnymi i utalentowanymi muzykami. W skład jej zespołu wchodzą:

  • Piotr Bolanowski – keys,
  • Krzysztof Ropicki – bass,
  • Józef Rusinowski – drums.

YaniKa

YaniKa, czyli Magdalena Grzymkowska, to kompozytorka, tekściarka i wokalistka tworząca w nurcie neo soul, r’n’b i dream pop.

Wokalistkę mogliśmy usłyszeć w housowym utworze „New Things”, który powstał przy współpracy z Michałem Martyniukiem. Wcześniej udzielała się na scenie muzycznej, konsekwentnie dążąc do stworzenia autorskiego, autentycznego materiału, ukazującego jej wyjątkową osobowość i wrażliwość muzyczną, dla której przyjęła swój pseudonim.

29 października 2021 roku odbyła się premiera „Tough Lovin” – debiutanckiego mini albumu YaniKi, którego zapowiedzią był ciepło przyjęty singiel „Try Baby” udostępniony w formie live session.

Podczas koncertów na żywo artystka wraz z zespołem wykonuje głownie materiał autorski, ale sięga również po inspiracje ze świata muzyki soulowej.