Przeskocz do treści
Z wiosłem przez Amazonię
Inne

Z wiosłem przez Amazonię

Tym razem, gościem Kolosowych spotkań w Dworku, będzie wielokrotny prelegent Kolosów, znakomity wioślarz, od lat podejmujący coraz ambitniejsze wyzwania eksploracyjne, przede wszystkim na rzekach Ameryki Południowej – Maciej Tarasin. Zapraszamy w sobotę (10 maja) o godzinie 17:00 do Sali Teatralnej Dworku Białoprądnickiego. Wstęp wolny.

Na spotkniu usłyszymy m. in. o początkach na bystrej wodzie, miłości do Amazonii, a także o tym jak nasz gość stał się gwiazdą programu słynnego Beara Gryllsa w telewizji Discovery oraz bohaterem polskiej edycji „Playboya”.

Widok na Dolinę Altamachi

– Moja przygoda z wiosłem zaczęła się w roku 2008 – wspomina mieszkający w Gliwicach podróżnik. – Spłynąłem wtedy najpierw, z Grzegorzem Szałajskim, kanadyjską Nahanni (od Nood Island Lakes do Nahanni Butte, Terytoria Północno-Zachodnie), a kilka miesięcy później, tym razem z Piotrem Opacianem (laureat Kolosa 2005 w kategorii „Podróże”), etiopską Omo. Łącznie blisko 1000 kilometrów pośród niesamowitej przyrody. W Kanadzie podziwialiśmy cztery potężne kaniony oraz bogactwo dzikiej zwierzyny, w Etiopii musieliśmy się natomiast zmagać z przeciwnościami: kilkoma wywrotkami na potężnych bystrzach oraz napadem miejscowych Mursi.

Więcej na stronie: http://kolosy.pl/aktualnoci/podroze/item/740-kolosowe-spotkania-w-dworku-10-maja-g-1700-maciej-tarasin-czyli-z-wioslem-przez-amazonie.html