Przeskocz do treści
Inne

Zaduszki cieniowe

Cykl ośmiu spotkań warsztatowych z teatru cieni w miesiącu październiku – dla całych rodzin – które zakończą się niezwykłym pokazem w oknach Dworku Białoprądnickiego.

Uczestnicy warsztatów, wspólnie z aktorami, animatorami teatru cieni i scenografami Teatru Figur Kraków, przygotują scenariusz, projekty lalek, scenografię, a na końcu zaprezentują swój spektakl zgromadzonej publiczności. Będzie to teatralna opowieść o ich przodkach i przeszłości utrwalonej na rodzinnych fotografiach. Wspólna praca dzieci i rodziców, rozmowy o dziejach rodziny sprzyjać mają integracji międzypokoleniowej. Sam pokaz stanie się punktem wyjścia do spotkania z sąsiadami, podjęcia działań na rzecz lokalnej społeczności.

Forma pokazu odwołuje się do tradycyjnych przedstawień średniowiecznych, w których każda scena pokazywana była w innej przestrzeni – na innym wozie. „My – zamiast wozów – wybraliśmy okna. Choć idea pozostaje ta sama.”

Zakończeniem projektu będzie spektakl Teatru Figur Kraków „Mglisty Billy” w dniu 29 października 2015r.

WARSZTATY – zapisy

Zapraszamy wszystkich – dzieci (od 8 roku życia), mamy, babcie, ciocie, ojców, dziadków, kuzynki! Zajęcia poprowadzą wybitni specjaliści teatru cieni – aktorzy, animatorzy i scenografowie Teatru Figur Kraków.

Tylko 8 spotkań! W każdy wtorek i czwartek października, w godz. 17:00-19:00.
Pierwsze spotkanie: 6 października 2015 roku, Zajazd Kościuszkowski, ul. Białoprądnicka 3, sala teatralna

Uwaga! Udział w zajęciach jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy: dworek@post.pl

SPEKTAKL – bilety

Bilety na spektakl „Mglisty Billy” sprzedawane będą w cenie 20 zł w kasie Dworku od 5 października (pon. – śr.: 8.00 – 17.00; czw. – pt.: 8.00 – 16.00)

Zaduszki cieniowe