Przeskocz do treści

MATPLANETA

cykliczne
grupowe
zapisy

MATPLANETA

Zajęcia dla dzieci od 4-7 roku życia. To nauka przez zabawę, rozwiązywanie zagadek i łamigłówek, a nie mechaniczne rozwiązywanie zdań. Pozwalają rozwijać logiczne myślenie oraz rozwiązywać zadania matematyczne na rzeczywistych problemach. Uczą zdobywania umiejętności szybkiej i trafnej analizy. Poszerzają horyzonty myślenia o szerszą perspektywę, a w konsekwencji pozwalają na umocnienie wiary we własne umiejętności.

Program zajęć oraz metody pracy zostały opracowane w oparciu o program Math Circle profesorów Kaplanów z Uniwersytetu Harvarda. Zajęcia rozpoczynają się od zadania praktycznego problemu, na który odpowiedź może dać matematyka. Problem jest analizowany w grupie, a dzieci same mają dojść do sposobu rozwiązania go.

Co wyróżnia matematykę w Matplanecie?

Nauczyciel nie jest wykładowcą i egzekutorem zdobytej wiedzy, ale towarzyszy dzieciom w odkrywaniu zasad matematyczny, zadając pytania i prowadząc dzieci do rozwiązania. To uczniowie sami odkrywają rozwiązanie, dzięki czemu szybciej uczą się zasad. Pozwalamy dzieciom także pobłądzić i nie każemy za błędy, a prawdziwą nagrodą jest prawidłowe rozwiązanie, które wcześniej czy później dzieci odkryją.

Grupa FERMAT I:

Zakres programu w grupie FERMAT I (dla dzieci w wieku 4-5 lat) skupia się na rozwiązywaniu zadań logicznych, poznawaniu liczb naturalnych, a nawet ułamków. Dzieciaki uczą się pojęcia symetrii, podstawowych figur geometrycznych, porównywania tych figur. Co więcej, uczniowie w grupie Fermat znają podstawy kombinatoryki – tworzą maksymalną liczbę kombinacji z podanych kolorów, liczb itp.

Grupa PASCAL I:

Zakres programu w grupie PASCAL I (dla dzieci w wieku 6-7 lat) obejmuje zagadnienia z zakresu geometrii: symetria, powierzchnia, obwód. Po ukończeniu kursu Pascal uczniowie mogą pochwalić się znajomością zagadnień: liczby pierwsze, wielkie liczby, liczby trójkątne i kwadratowe, ciągi, iteracje, parzystość, zbiory – zbiory łączne i rozłączne, szukanie części wspólnej, wstęp do rachunku prawdopodobieństwa – pojęcie szansy zdarzenia, kombinatoryka (tworzenie maksymalnej liczby kombinacji z podanych kolorów/ liczb itd., dowody), tworzenie planów pomieszczeń (użycie różnych miar i badanie relacji między przedmiotami).

INFORMACJE O ZAJĘCIACH

Prowadząca zajęcia Julia Filipczyk jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Praca z dziećmi oraz udzielanie korepetycji z przedmiotu matematyka towarzyszyły jej od gimnazjum. Jest osobą cierpliwą i odpowiedzialną, lubiącą podejmować wyzwania. Prowadzi grupy dzieci w wieku szkoły podstawowej, ale także zajęcia w przedszkolu.

Zajęcia grupowe od 6-12 osób 

Prowadzenie: Julia Filipczyk

Więcej informacji i zapisy: 

tel.: 537 017 211, 
mail: info@infinity.edu.pl

Rozpoczęcie zajęć: 25 września 2023 

Termin: poniedziałek g. 17:00 -18:30 zajęcia Fermat I (4-5 lat), wtorek g. 17:00 -18:30 zajęcia Pascal I (6-7 lat)

Miejsce: lektorium- oficyna zachodnia

Opłata: 289 zł/miesiąc, 1445 zł/semestr, 2890 zł/rok (32 lekcje x 90 minut)