MATPLANETA – MATEMATYKA
MATPLANETA
Program zajęć oraz metody pracy zostały opracowane w oparciu o program Math Circle profesorów Kaplanów z Uniwersytetu Harvarda.
Zajęcia rozpoczynają się od zadania praktycznego problemu, na który odpowiedź może dać matematyka. Problem jest analizowany w grupie, a dzieci same mają dojść do sposobu rozwiązania go.
W Matplaneta to nauka przez zabawę, rozwiązywanie zagadek i łamigłówek, a nie mechaniczne rozwiązywanie zdań. Zajęcia grupowe od 6-12 osób
Termin:
poniedziałek godz. 17:00 -18:30 zajęcia Fermat I (4-5 lat), start zajęć 23 września 2024 r.
czwartek godz. 17:00 -18:30 zajęcia Pascal I (6-7 lat), start zajęć 26 września 2024 r.
Cena: 329 zł/miesiąc, 1645 zł/semestr, 3290 zł/rok (30 lekcji x 90 min)
Miejsce: Lektorium (Oficyna Zachodnia, ul. Papiernicza 2)
Zapisy i kontakt: info@infinity.edu.pl, tel.: +48 537-017-211
Co wyróżnia matematykę w Matplanecie?
Nauczyciel nie jest wykładowcą i egzekutorem zdobytej wiedzy, ale towarzyszy dzieciom w odkrywaniu zasad matematyczny, zadając pytania i prowadząc dzieci do rozwiązania. To uczniowie sami odkrywają rozwiązanie, dzięki czemu szybciej uczą się zasad. Pozwalamy dzieciom także pobłądzić i nie każemy za błędy, a prawdziwą nagrodą jest prawidłowe rozwiązanie, które wcześniej czy później dzieci odkryją.
Grupa FERMAT I:
Zakres programu w grupie FERMAT I (dla dzieci w wieku 4-5 lat) skupia się na rozwiązywaniu zadań logicznych, poznawaniu liczb naturalnych, a nawet ułamków. Dzieciaki uczą się pojęcia symetrii, podstawowych figur geometrycznych, porównywania tych figur. Co więcej, uczniowie w grupie Fermat znają podstawy kombinatoryki – tworzą maksymalną liczbę kombinacji z podanych kolorów, liczb itp.
Grupa PASCAL I:
Zakres programu w grupie PASCAL I (dla dzieci w wieku 6-7 lat) obejmuje zagadnienia z zakresu geometrii: symetria, powierzchnia, obwód. Po ukończeniu kursu Pascal uczniowie mogą pochwalić się znajomością zagadnień: liczby pierwsze, wielkie liczby, liczby trójkątne i kwadratowe, ciągi, iteracje, parzystość, zbiory – zbiory łączne i rozłączne, szukanie części wspólnej, wstęp do rachunku prawdopodobieństwa – pojęcie szansy zdarzenia, kombinatoryka (tworzenie maksymalnej liczby kombinacji z podanych kolorów/ liczb itd., dowody), tworzenie planów pomieszczeń (użycie różnych miar i badanie relacji między przedmiotami).
INFORMACJE O ZAJĘCIACH
Prowadząca zajęcia Julia Filipczyk jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Praca z dziećmi oraz udzielanie korepetycji z przedmiotu matematyka towarzyszyły jej od gimnazjum. Jest osobą cierpliwą i odpowiedzialną, lubiącą podejmować wyzwania. Prowadzi grupy dzieci w wieku szkoły podstawowej, ale także zajęcia w przedszkolu.