Przeskocz do treści
Zakończenie gry miejskiej
Inne

Zakończenie gry miejskiej

Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” wraz z Kinem Paradox i Wrocławską Fundacją Filmową zapraszają na pokaz filmu „Lost Rivers”. Pokaz jest otwarty i nieodpłatny.

Spacerowali po Krakowie w poszukiwaniu zaginionej wody, wyplatali naczynia na wodę z wikliny, wcielali się w rolę rolników z krajów Globalnego Południa, pływali smoczą łodzią, odwiedzali „miejscówki” zlokalizowane na terenie Krakowa i zbierali stempelki. Przez całe wakacje krakowanie brali udział w tajemniczym śledztwie w sprawie znikającej wody w ramach bezpłatnej gry miejskiej „Zanim woda stanie się legendą” przygotowanej przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”. Śledztwo odbiegło końca i trzeba to uczcić, dlatego zapraszamy na uroczyste zakończenie gry miejskiej, które odbędzie się 12 września w Kinie Paradox na ul. Krupniczej 28 o godzinie 16:00.

Co będzie się działo?

Dowiemy się czy Krakowianom udało się uratować Kraków przed całkowitą utratą wody.

Zobaczymy krótki filmik pokazujący przebieg gry w różnych miastach (Kraków, Warszawa i Łódź)

Obejrzymy wspólnie film „Lost Rivers”

Najdzielniejszym obrońcom Krakowa wręczymy nagrody!

„Lost Rivers”, reż. Caroline Bâcle, Kanada 2012, 72 min

Dawniej przez prawie każde miasto przemysłowe przepływała rzeka. Wokół nich budowane były domy, drogi i fabryki. Zanieczyszczone rzeki na setki lat zniknęły pod powierzchnią ziemi. Dziś, trwa walka o przywrócenie naturalnych elementów w sercach wielkich miast. „Lost Rivers” zabiera nas w podróż w poszukiwaniu utraconych rzek, dzięki miejskim myślicielom, aktywistom i artystom z całego świata.

Trailer: http://vimeo.com/50839044

Na wydarzenie zapraszamy nie tylko uczestników gry, ale wszystkie chętne osoby. Osoby biorące udział w grze mają pierwszeństwo przy zapisie, ale miejsc na sali kinowej jest na tyle dużo, że wszyscy chętni na pewno się zmieszczą!

Jak się zapisać?

Zgłoszenia przyjmowane będą mailowo: krakow@woda.edu.pl lub telefonicznie: 519 326 986 (dzwonić można od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-17:00).

KIEDY: piątek 12.09 o godzinie 16:00

MIEJSCE: Kino Paradox, ul. Krupnicza 28