Przeskocz do treści
Żegnamy Anioły
Inne

Żegnamy Anioły

Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” oraz Stowarzyszenie Menedżerów i Organizatorów Kultury Smok zapraszają na finisaż wystawy malarstwa Romana Opalińskiego pt. „Ukraińskie Anioły”. Finisaż z udziałem Artysty odbędzie się 13 stycznia (środa) o godz. 18.00 w Sali Złotej. Ekspozycja cieszy się olbrzymim zainteresowaniem!

Roman Opaliński – ukraiński artysta – urodził się w Gródku koło Lwowa, na styku wschodu z zachodem, na granicy kultur. Tworzy prace w technice grafiki i kowalstwa artystycznego, a inspiracje czerpie ze staroruskiej sztuki pisania ikon, ukraińskiej twórczości ludowej, dzieł Picassa, Malewicza i francuskich impresjonistów. Aktywnie działa w wielu projektach oraz bierze udział w ukraińskich i międzynarodowych ekspozycjach, wśród których warto wymienić: Lwowski Jesienny Salon Artystyczny „Wysoki zamek” (od 1997r.), „Sztuka wolnego świata” we Lwowie, „Sztuka – Ambasadorem wolności i demokracji” w Kijowie, „Most zamiast Murów” we Francji, Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych w Myślenicach (2001-2014). Jego prace prezentowane są także na licznych wystawach indywidualnych (m.in. w Niemczech, Holandii, Francji i Słowacji) oraz chętnie nabywane przez kolekcjonerów prywatnych i muzealnych.

Artysta otrzymał wiele nagród i odznaczeń, wśród nich: tytuł Członka Narodowego Stowarzyszenia Malarzy Ukrainy, tytuł „Zasłużony Malarz Ukrainy”, Odznaczenie „Zasłużony dla kultury Polski”, drugą nagrodę „The Leonardo Award for Applied Arts” (Muzeum Cianchiano, Włochy), wyróżnienie dyplomem Ministerstwa Kultury Ukrainy, Medal „Za zasługi przed Gródeckim regionem”, Medal od Prezydenta Miasta Lwowa.

Wystawę prac Romana Opalińskiego można oglądać w Dworku Białoprądnickim od początku grudnia. Ekspozycja cieszy się olbrzymim zainteresowaniem.

Sala Złota
Wstęp wolny