Przeskocz do treści
Zielone Horyzonty
Inne

Zielone Horyzonty

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie zaprasza na warsztaty artystyczno-przyrodnicze dla dzieci oraz spotkanie z Martą Kulą-Ulatowską – autorką książki Mali ogrodnicy w wielkim mieście14 kwietnia (sobota) godz. 10.00 (Zajazd)


Zapisy: formularz na stronie zzm.krakow.pl
w zakładce „Edukacja”

Warsztaty organizowane z Zarządem Zieleni Miejskiej w Krakowie będą dotyczyły ogrodnictwa miejskiego. Ich tematyka związana jest książką „Mali ogrodnicy w wielkim mieście”, której autorką jest malarka, ogrodniczka i projektantka ogrodów Marta Kula-Ulatowska. Podczas warsztatów artystyczno-przyrodniczych najmłodsi dowiedzą się jak ciekawym i przyjaznym miejscem może być miejski ogród.

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie ma przyjemność zaprosić krakowskie rodziny na cykliczne, sobotnie warsztaty edukacyjne Zielone Horyzonty. Sobotnie przedpołudnie to idealny moment na odkrywanie uroków miejskiej przyrody. Niekończąca się dziecięca ciekowość otaczającego świata to jeden z najważniejszych powodów, aby krzewić w nich otwartość na przyrodę i uważność w obserwowaniu swojego miasta. Zielone Horyzonty to zabawa i edukacja, dzięki której dzieci poznają m.in. uporządkowany i pracowity świat pszczół, dowiedzą się ciekawostek na temat krakowskiej fauny i flory oraz nauczą się projektować swój Ogród Szczęśliwy. Będzie aktywnie, zielono i z pasją. Oferta warsztatów jest całkowicie bezpłatna. Wystarczy wypełnić dostępny na naszej stronie formularz zgłoszeniowy. Ruszamy już w połowie kwietnia, a warsztaty potrwają aż do końca czerwca.


Pierwsze zajęcia odbędą się 14 kwietnia w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki o godz. 10:00 i będą dotyczyły ogrodnictwa miejskiego. Ich tematyka związana jest książką „Mali ogrodnicy w wielkim mieście”, której autorką jest malarka, ogrodniczka i projektantka ogrodów Marta Kula-Ulatowska. Podczas warsztatów artystyczno-przyrodniczych najmłodsi dowiedzą się jak ciekawym i przyjaznym miejscem może być miejski ogród.