Przeskocz do treści
portret uśmiechniętego klauna z przymkniętymi oczami, motyw związany z Festivalem ULICA, na żółtym tle. Z lewej strony napis KTO Ulica Festival 36.
Teatr

36. ULICA Festival w Dworku Białoprądnickim

Zapraszamy do Dworku Białoprądnickiego na spektakle, które odbędą się w ramach 36. ULICA Festival!

Radość z odzyskanego podwórka

36. ULICA Festival odbywa się pod hasłem „Radość z odzyskanego podwórka” i poświęcona jest szeroko rozumianym zjawiskom, kwestiom i postaciom, dzięki którym możemy powrócić do dobrze znanych, choć już zapomnianych miejsc. Wszystkich tych, z których nigdy się nie wyrasta i do których z sentymentem się powraca.


Plac przy domu prócz synonimu bezpieczeństwa często identyfikowany jest z beztroską zabawą, przestrzenią wspólnych rozrywek i bycia razem. Jego siłą mimo niejednokrotnie skromnych powierzchni, odrapanych murów, sąsiedztwa śmietników i braku anonimowości była wspólnotowość. Kolektywny charakter. Wszystko robiło się razem: eksplorowało każdy kawałek wolnej przestrzeni, wznosiło budowle z piasku i szałasy z gałęzi. Bawiło się w chowanego, wspinało na drzewa, a na padające z ust matki nawoływania „Do domu!” każdorazowo odpowiadało się „Jeszcze chwilę”. Podwórko to miejsce psot, kreatywności, robienia czegoś z niczego i niepohamowanej zabawy. Jednak towarzyszący mu niegdyś gwar ucichł. Dziś przydomowe podwórka świecą pustkami – zostały wyparte przez atrakcje wirtualnego świata.


Teatr, który za przestrzeń swojej gry obiera ulice, place, podwórza, daje bezprecedensową możliwość powrotu na „ziemie obiecane”. Staje się też gwarancją niczym nieskrępowanej radości, która płynie z ich odzyskania.
Przybądźcie na tegoroczny festiwal ULICA, który odbędzie się w dniach od 6 do 9 lipca, w nadziei na wszystkie te emocje, o których już dawno zapomnieliście i myślicie, że powrót do nich nie jest możliwy. Zamknijcie oczy niczym klaun z festiwalowego afisza i oddajcie się marzeniom.

Jakie spektakle odbędą się w Dworku Białoprądnickim?

6.07 (czwartek)

15:00 Cía. eLe (Hiszpania): Roulettes (Ruletki)

15:30 Hilarilar Marionetas (Hiszpania): The Bellhop (Boy hotelowy)

16:00 Alex Piras (Włochy): TIK-TAK

16:30 Bence Sarkadi Theater of Marionettes (Węgry): The Budapest Marionettes (Budapesztańskie marionetki)

17:00 La Bayka (Chile): Fofi el Cachorro (Szczeniak Fofi)

17:30 Ola Muchin (Polska): Kukuryku

18:00 Cía. eLe (Hiszpania): Roulettes (Ruletki)

18:30 Hilarilar Marionetas (Hiszpania): The Bellhop (Boy hotelowy)

19:00 Alex Piras (Włochy): TIK-TAK

19:30 Bence Sarkadi Theater of Marionettes (Węgry): The Budapest Marionettes (Budapesztańskie marionetki)

9.07 (niedziela)

15:30 Simon Street Show (Francja): L’Escale

17:00 Mr Copini (Hiszpania): The Herock

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

Organizatorem 36. edycji międzynarodowego festiwalu teatrów ulicznych ULICA Festival jest TEATR KTO. Pełen program festiwalu można znaleźć na stronie organizatora.