Przeskocz do treści
plakat festiwalu ulica - żółte tło, napis
Spektakl

36. ULICA Festival | 9.07

Teatr
darmowe
plenerowe
rodzinne

Zapraszamy do Dworku Białoprądnickiego na spektakle w ramach 36. ULICA Festival, które odbędą się 6 i 9.07! 

36. ULICA Festival – Radość z odzyskanego podwórka

36. ULICA Festival odbywa się pod hasłem „Radość z odzyskanego podwórka”. Poświęcony jest szeroko rozumianym zjawiskom, kwestiom i postaciom, dzięki którym możemy powrócić do dobrze znanych, choć już zapomnianych miejsc. Wszystkich tych, z których nigdy się nie wyrasta i do których z sentymentem się powraca.

Plac przy domu prócz synonimu bezpieczeństwa często identyfikowany jest z beztroską zabawą, przestrzenią wspólnych rozrywek i bycia razem. Jego siłą mimo niejednokrotnie skromnych powierzchni, odrapanych murów, sąsiedztwa śmietników i braku anonimowości była wspólnotowość. Kolektywny charakter. Wszystko robiło się razem: eksplorowało każdy kawałek wolnej przestrzeni, wznosiło budowle z piasku i szałasy z gałęzi. Bawiło się w chowanego i wspinało na drzewa. Na padające z ust matki nawoływania „Do domu!” każdorazowo odpowiadało się „Jeszcze chwilę”. Podwórko to miejsce psot, kreatywności, robienia czegoś z niczego i niepohamowanej zabawy. Jednak towarzyszący mu niegdyś gwar ucichł. Dziś przydomowe podwórka świecą pustkami – zostały wyparte przez atrakcje wirtualnego świata.

Teatr, który za przestrzeń swojej gry obiera ulice, place, podwórza, daje bezprecedensową możliwość powrotu na „ziemie obiecane”. Staje się też gwarancją niczym nieskrępowanej radości, która płynie z ich odzyskania.

Przybądźcie na tegoroczny festiwal ULICA. Spotkamy się w dniach od 6 do 9 lipca, w nadziei na wszystkie te emocje, o których już dawno zapomnieliście i myślicie, że powrót do nich nie jest możliwy. Zamknijcie oczy niczym klaun z festiwalowego afisza i oddajcie się marzeniom.

Jakie spektakle odbędą się w Dworku Białoprądnickim 9.07 w ramach 36. ULICA Festival?

Simon Street Show (Francja): L’Escale | 15:30

“L’escale” to cyrkowa baśń – pozbawiona słów historia spotkania na wyimaginowanej wyspie. W poetyckim uniwersum, które rozkwita wraz z rozwojem historii, toczy się opowieść o podróżowaniu, dzieleniu się i pożegnaniach. To słodka chwila, która poruszy zarówno młodych, jak i starszych.

Simona najczęściej można spotkać po prostu na ulicy, gdzie od 2017 roku zmienia przestrzenie publiczne w efemeryczny teatr, w którym instaluje swój własny świat by opowiadać historie pełne poezji i światła. Sztukę sceniczną i cyrkową ćwiczy od dziecka, jednak dopiero w 2015 roku, po zakończeniu studiów w zakresie efektów wizualnych, lokalna, berlińska scena zainspirowała go do przekucia pasji w profesję.

Mr Copini (Hiszpania): The Herock | 17:00

 „The Herock” to artystyczny hołd dla niezwykłej energii rock’n’rolla. Będący miksturą improwizacji, sztuki cyrkowej i szalonej rozrywki, porywa publiczność w wir elektryzującego, muzycznego szaleństwa. Gesty, ruchy, śmiech i muzyka to język uniwersalny, co sprawia, że ​​spektakl gwarantuje dobrą zabawę dla wszystkich widzów!

Spektakl był prezentowany na festiwalach na całym świecie, przełamując bariery i granice językowe, sprawiając radość tysiącom ludzi. 

Mr Copini to działacz kulturalny, klaun i żongler. W swojej pracy wykorzystuje autorskie, innowacyjne techniki, dzięki którym tworzy niezapomniane, charakterystyczne spektakle. Jego sekretem jest to, że zawsze poszukuje nowych sposobów kreacji. W 2002 roku rozpoczął naukę w szkole cyrkowej „Circo Del Mundo” w Santiago de Chile. W 2013 roku zdobył swoją pierwszą międzynarodową nagrodę na „Rue Artist Festival” w Vevey w Szwajcarii. Jego ogromnym sukcesem okazał się spektakl „The Herock”, za który otrzymał 5 międzynarodowych nagród na festiwalach w Ekwadorze, Chile, Niemczech, Szwajcarii i Rosji. Brał udział w ponad 60 Festiwalach w 30 krajach.

Organizatorem 36. edycji międzynarodowego festiwalu teatrów ulicznych ULICA Festival jest TEATR KTO. Pełen program festiwalu można znaleźć na stronie wydarzenia.

Sprawdź co wydarzy się 6.07 podczas Festivalu ULICA w Dworku Białoprądnickim

Teatr

Podobne wydarzenia