Przeskocz do treści
Sześcioro uśmiechniętych, młodych ludzi pozuje do zdjęcia w parku
Inne

INTEGRART 7. wystartował!

Już po raz siódmy, w ramach projektu INTEGRART wolontariusze z krajów europejskich przez rok będą pracować w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki oraz jego filiach Klubie Kultury Wola, Klubie Kultury Mydlniki, Klubie Kultury Łokietek, Klubie Kultury Przegorzały oraz Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 18 na Salwatorze.

W tym roku będziemy współpracować z wolontariuszami z Niemiec, Francji, Rumunii, Litwy i Ukrainy. Ci młodzi ludzie z pewnością zaproszą Was na niejedno wydarzenie które zorganizują. Ciekawi? My bardzo!

Będziemy wspólnie pracować i organizować wydarzenia oraz zapoznawać Was z kulturą krajów z których pochodzą.

Zobaczcie, kto będzie z nami przez najbliższy rok w ramach projektu INTEGRart Volunteer in’ Kraków

𝗔𝗻𝘁𝗼𝗻𝗶𝗮 𝘇 𝗡𝗶𝗲𝗺𝗶𝗲c

Pracuje już w Klub Kultury Mydlniki – filia Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki.

Była już wolontariuszką w Marsylii we Francji i tak jej się spodobało, że zdecydowała się wyjechać na kolejny rok!

Oprócz podróżowania po świecie, wolny czas spędza uprawiając sport, jej pasjami są taniec i joga. Lubi gotować, a przede wszystkim dobrze zjeść. Poza tym ma całkowitą obsesję na punkcie kotów. „Happier than ever” Billie Eilish to jej najczęściej odtwarzana piosenka w Spotify.

𝗠𝗶𝗹𝗮 𝘇 𝗙𝗿𝗮𝗻𝗰𝗷i

Przez najbliższy rok będzie wolontariuszką w Klub Kultury Wola – filia Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki.

Od kilku lat była pracownicą socjalną, ostatnio pracowała z rodzinami ukraińskimi w Saumur na zachodzie Francji.

W wolnym czasie interesuję się wieloma różnymi rzeczami – bardzo lubi chodzić na koncerty i do teatru (i występować!), słuchać podcastów czy malować akwarele.

Jest także miłośniczką książek i bardzo chciałaby być częścią rowerowego Krakowa, gdyż kocha taki sposób przemieszczania się po mieście.

𝗔𝗻𝗮𝘀𝘁𝗮𝘇𝗷𝗮 𝘇 𝗡𝗶𝗲𝗺𝗶𝗲𝗰

Robi sobie rok przerwy przed studiami wykorzystując go na wolontariat w Polsce. Przez najbliższy rok będzie pracować z uczniami z XXVII Liceum Ogólnokształcące w Krakowie im. Henryka Jordana.

Oprócz wycieczek po Europie, Afryce Północnej i Azji Południowo-Wschodniej, bardzo lubi chodzić z rodziną na piesze wycieczki i stać za i przed kamerą. Wolny czas spędza słuchając dużo muzyki typu House i RnB, ale także tańcząc do niej.

Jeśli na wakacjach jest boisko do siatkówki, zawsze możesz na nią liczyć

𝗠𝗶𝗵𝗮𝗲𝗹𝗮 𝘇 𝗥𝘂𝗺𝘂𝗻𝗶𝗶

Możecie ją spotkać w Klub Kultury Łokietek – filia Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki.

Jest młodą artystką, która studiuje sztukę. Zajmuje się projektowaniem mody i tekstyliów.

Jedną z rzeczy, która najbardziej ją wyraża, jest przyroda, uwielbia spędzać czas na łonie natury, jedną z jej pasji, która pozwala jej być sam na sam z naturą, są spływy kajakowe, uwielbia przebywać sama na środku jeziora lub rzeki.

𝗝𝘂𝗼𝘇𝗮𝗽𝗮𝘀 𝘇 𝗟𝗶𝘁𝘄𝘆

Będzie Wam pomagał i organizował wydarzenia w Klub Kultury Przegorzały – filia Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki.

Ostatnio brał udział we wspaniałym programie wymiany młodzieży, ucząc się skutecznych sposobów pisania i organizowania różnych projektów wolontariackich.

Jedną z jego pasji jest ilustracja i projektowanie. Od lat interesuje się rysunkiem, a teraz wkracza w dziedzinę projektowania ruchu. Kiedy nie tworzy sztuki, najpewniej słucha dobrego jazzu i muzyki soul lub gra na pianinie!

𝗗𝗮𝗻𝗶e𝗹 𝘇 𝗨𝗸𝗿𝗮𝗶𝗻y

Przez najbliższy rok będzie wolontariuszem w naszym Centrum Kultury.

Jest piosenkarzem i autorem tekstów, pochodzi z Krymu. Przez ostatnie 1,5 roku pełnoskalowej inwazji w Ukrainie wiele się u niego wydarzyło. Po opuszczeniu domu został wolontariuszem w Pracowni Artystycznej dla ukraińskich dzieci w Tbilisi. Brał także udział w projekcie edukacji pozaformalnej jako Instruktor Dzieci na Gruzińskim Obozie Letnim.

Muzyka to jego pasja i prawdziwe powołanie. Interesuję się także przyrodą, poezją, turystyką pieszą, koszykówką i jazdą na rowerze.

Więcej o projekcie Integrart