Przeskocz do treści
Łagodne oko błękitu | Monika Kowalczyk & IPT Wójciński/Bańdur/Gucik
Inne

Łagodne oko błękitu | Monika Kowalczyk & IPT Wójciński/Bańdur/Gucik

Monika Kowalczyk wraz z IPT Wójciński/Bańdur/Gucik w programie Łagodne oko błękitu mierzą się z dziedzictwem Cypriana Kamila Norwida, reinterpretują jego twórczość, konfrontując swoją wizję z innymi muzycznymi adaptacjami jego twórczości, w tym znakomitymi utworami Czesława Niemena, Andrzeja Kurylewicza i Wandy Warskiej. Zapraszamy na koncert połączony z premierą płyty już 11 sierpnia 2022 o 19:00.

Projekt Łagodne oko błękitu jest organicznym połączeniem „songwriterskiej” tradycji pieśni, charakterem oddającej ducha przedstawianej poezji i improwizacji, nierzadko przekraczającej granice szeroko pojmowanego jazzu, wkraczającej na pole muzyki hałaśliwej i transowej, czerpiącej także z dorobku współczesnej muzyki klasycznej.

Wstęp wolny.

WYDARZENIE NA FB

Jam session JAZZKULTURY

Po koncercie zapraszamy do Jazz Club Dworek na jam session JAZZKULTURY. Zapraszamy na kolejny jam JAZZKULTURY! Sezon wakacyjny w pełni, my jednak nie odpuszczamy i chcemy się z Wami spotkać na kolejnym jamowym wieczorze. Tym razem otworzy i poprowadzi go trio IPT Wójciński/Bańdur/Gucik. Jak zapowiadają muzycy, jam będzie w stylu swobodnej improwizacji, a więc wydarzyć może się wszystko. Widzimy się 11 sierpnia 2022 o 20:00 w Jazz Club Dworek.

Wstęp wolny.

JAM SESSION JAZZKULTURY

Monika Kowalczyk & IPT Wójciński/Bańdur/Gucik

Monika Kowalczyk – śpiew

Szymon Wójciński – instrumenty klawiszowe

Jakub Bańdur – skrzypce

Jakub Gucik – wiolonczela