Przeskocz do treści
grupa kobiet z grupy
Strefa rodzica

Letnia Strefa Rodzica | Ruszają zapisy!

Strefa Rodzica to przestrzeń przyjazna i otwarta na potrzeby rodziców z dziećmi do lat 3. Wspólne zabawy, rodzinne warsztaty, spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin, zajęcia ogólnorozwojowe i umuzykalniające dla maluszków – z nami nie ma czasu na nudę!

Strefa Rodzica

Wychodzimy naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rodziców. Projekt ma formułę warsztatową, prowadzoną przez wykwalifikowaną grupę specjalistów z różnych dziedzin. Rodzice mają okazję do spotkań m.in. z psychologiem, pedagogiem, położną, rehabilitantką, dietetykiem. Oprócz konsultacji specjalistycznych odbywają się zajęcia angażujące całe rodziny, promując wspólne spędzanie czasu, ucząc twórczego podejścia do zabawy i sprzyjając rozwojowi umiejętności interpersonalnych. 

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

Lato

Lato w Strefie Rodzica będzie pełne wrażeń dla rodziców i dzieciaków! Co przygotowaliśmy?

Chuśtaniec

Chuśtaniec to autorski cykl zajęć tańca z maluszkiem, zawiązanym w chuście bądź ułożonym w miękkim nosidełku. To aktywność dla każdego rodzica, który lubi muzykę, taniec (lub po prostu ruch), a przede wszystkim chce spróbować czegoś nowego. Zajęcia prowadzi Urszula Tomalak.

Nie trzeba umieć tańczyć – wystarczy chusta, bobas i skarpetki (bo wygodnie na boso) a muzyka już sama was poniesie. 

Zajęcia będą odbywały się przez całe lato w piątki o 10:00.

Zapisy: www.dworek.eu (od 28 czerwca)

Wstęp: 1 zł

Etno zabawy

Zajęcia etnograficzne o charakterze ogólnorozwojowym i poznawczym. Skupione są wokół inspirującego polskiego folkloru, porażającego feerią barw, wesołością, integrującego muzykę, słowo, ruch, rodzime obrzędy i niezapomnianą plastykę.

Uczestnictwo w zajęciach umożliwia powrót w czasy naszych prababć oraz przybliżenie tradycji, dzieciom, które dopiero ją sobie uświadamiają. Na zajęciach dzieci będą nie tylko kreatywnie się bawić, ale i śpiewać, podrygiwać w rytm ludowej muzyki, tworzyć tradycyjnymi ludowymi sposobami sztukę ludową. Współczesny świat dąży do globalizacji, dlatego tak ważne jest poznanie rodzimej tradycji. Wiek 1,5 – 3 lata.

Zajęcia będą odbywały się w piątki 7, 14, 21, 28 lipca, o 11.30.

Zapisy: www.dworek.eu (od 28 czerwca)

Wstęp: 1 zł

AmMniam

Pyszna sensoryka dla malucha. Zajęcia skupione wokół produktów sezonowych dla danego okresu i wyjątkowych wydarzeń w tym czasie. W ten sposób pokazujemy jak można bawić się z dzieckiem, rozmawiamy o strukturach, temperaturach. Podczas warsztatów rodzice otrzymują od prowadzącej proste zabawy do wykorzystania w domu, które są bardzo pomocne zwłaszcza przy małych niejadkach.

Dla rodziców z dziećmi 6 m-cy – 3 lat. Prowadzenie: Ewelina Pilszczek (dietetyczka).
Wstęp: 1 zł. Płatności za zajęcia dokonuje się każdorazowo bezpośrednio u instruktora prowadzącego.

Spotkania
11 lipca 2023, godz. 10:00
| Owocowy lipiec

Od czego warto rozpocząć rozszerzanie diety maluszka Porozmawiamy o tym od czego warto rozpocząć rozszerzanie diety maluszka oraz o mitach z tym związanych.

Zapisy: www.dworek.eu (od 4 lipca). Przy zapisach prosimy wyszczególnić ewentualne nietolerancje pokarmowe.

8 sierpnia 2023, godz. 10.00 | Światowy Dzień Roller Coastera – Żywienie dziecka to ciągła jazda na Roller Coasterze?

Porozmawiamy o tym dlaczego jednego dnia dziecko z apetytem zjada miseczkę zupy, a drugiego dnia pluje tą samą zupką dalej niż widzimy.

Zapisy: www.dworek.eu (od 1 sierpnia)