Przeskocz do treści
czarna plansza pokryta kwadratowymi literami układającymi się w napis
Inne

ODKRYWKA | Daj się odkryć!

Grasz w zespole? Tworzysz autorską muzykę i szukasz okazji do szerszego zaprezentowania swojej twórczości? Chcesz wyprodukować singiel? Ten przegląd jest dla Ciebie! Zgłoś się, zagraj koncert na naszej plenerowej scenie i daj się poznać krakowskiej publiczności. Zgłoszenia do przeglądu muzycznego ODKRYWKA można nadsyłać do 11 czerwca 2023 roku.

Odkrywka 2023 to przegląd muzyczny skierowany do zespołów z Krakowa i okolic, które nie wydały jeszcze długogrającego albumu (tzw. LP). Organizuje go Dworek Białoprądnicki we współpracy z radiem Jazzkultura. Celem imprezy jest zaprezentowanie publiczności sceny krakowskiej – jej różnorodności i jakości oraz wsparcie debiutujących artystów w dotarciu do większego grona odbiorców. Wzięcie udziału
w przeglądzie jest ponadto okazją do profesjonalnego zarejestrowania audio koncertu. Dla artystów, którzy okażą najwyższy poziom merytoryczny, artystyczny, techniczny i wykonawczy przewidujemy nagrody (między innymi nagranie i wyprodukowanie singla w studiu im. Janusza Muniaka, live sesję audio-video realizowaną przez Dworek TV).

Co musisz wiedzieć?

1. Przegląd ma formę cotygodniowych, piątkowych koncertów na plenerowej scenie w Dworku Białoprądnickim w okresie
letnim (lipiec-sierpień) *. Zespół jest zobowiązany do wykonania przynajmniej 40-minutowego występu z autorskim repertuarem.

2. Spośród występujących zespołów jury powołane przez organizatora wyłoni laureatów i rozdysponuje nagrody:

• Nagranie i wyprodukowanie singla w studiu im. Janusza Muniaka w
Krakowie z obsługą realizatora.

• Live sesję audio-video realizowaną przez Dworek TV połączoną z
wywiadem.

• Sesję zdjęciową wykonaną przez Klaudię Krupę.

• Koncert w Dworku Białoprądnickim w sezonie jesiennym.

3. Jako organizator zapewniamy pełną organizację i promocję wydarzenia, obsługę techniczną (nagłośnienie, realizację, podstawowy backline na scenie według ridera technicznego przesłanego przez zespół), obiad i garderobę dla artystów (wyposażoną w żelazko, wieszaki na ubrania, ekspres do kawy, wodę, kawę, herbatę), rejestrację koncertu w formie śladów audio, która zostanie przekazana zespołowi.

4. Organizatorzy – Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” i radio Jazzkultura – nie zwracają kosztów dojazdu.

5. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 11 czerwca 2023 r.

6. Przesłanie zgłoszenia jest jednoznaczne z zapoznaniem i akceptacją Regulaminu przeglądu muzycznego Odkrywka.