Przeskocz do treści
W tle samochody służb uprzywilejowanych (straż pożarna, pogotowie, itp.), z przodu smok w stroju straży miejskiej, poniżej napis
Warsztat

Akademia Barbakusa | Edycja wrześniowa

Nauka
darmowe
grupowe
rodzinne

Wasze pociechy koniecznie muszą poznać Barbakusa! Ten sympatyczny smok w mundurze strażnika miejskiego uczy w Dworku Białoprądnickim zasad bezpieczeństwa przydatnych w codziennym życiu. Wiedza zdobyta podczas warsztatów przyda się w przedszkolu, w szkole, na wakacjach, w drodze do domu. Spotkania odbywają się raz w miesiącu – najbliższe z nich już 30 września.

Smok Barbakus

W ramach wrześniowego spotkania, które odbędzie się w sobotę 30.09 o 10:00, Smok Barbakus opowie dzieciakom o roli Straży Miejskiej, a także umożliwi im poznanie zasad bezpiecznego poruszania się po mieście. Część warsztatowa w konwencji zabawy pozwoli najmłodszym przećwiczyć zdobytą wiedzę w praktyce.

W czasie warsztatów najmłodsi poznają zasady bezpieczeństwa niezbędne w codziennym życiu. Wszystko to połączone ze wspaniałą zabawą i zdobywaniem odznaki Straży Miejskiej. Na przygodę ze Smokiem Barbakusem zapraszamy przedszkolaków oraz uczniów z klas I – III szkół podstawowych. Początek o godzinie 10.00 w Zajeździe Kościuszkowskim.

Akademia Barbakusa – comiesięczne spotkania

Podczas comiesięcznych, sobotnich spotkań, dzieci dowiedzą się m.in. jak unikać zagrożeń na ulicy i w sieci. Nauczymy je jak pokonywać bezpiecznie drogę do szkoły. Strażnicy miejscy wyjaśnią też dlaczego i jak nosić odblaski oraz jak zachowywać się w kontaktach z psem, by uniknąć przykrych niespodzianek. Pomocą naukową będą atrakcyjne książeczki, kolorowanki, naklejki odblaskowe, zawieszki i smycze. Zajęcia poprowadzą funkcjonariusze z referatu profilaktyki Straży Miejskiej Miasta Krakowa.

UWAGA!!! Zgłoszenia na zajęcia Akademii Straży Miejskiej, należy przesyłać na adres: akademia.barbakusa@strazmiejska.krakow.pl lub telefonicznie pod numerem 885-955-912.

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Nauka

Podobne wydarzenia