Przeskocz do treści
Rodzina ptaszków w czapkach Mikołaja siędzi na gałęzi
Koncert

Bobobrzmienia | koncert świąteczny

Muzyka
przedział wiekowy: 0-3 0-3
biletowane
płatne
rodzinne
przedział wiekowy: 3+ 3+

Zima to najcieplejsza tematyka koncertów bobobrzmienia, opakowana tytułem  „świątecznie”. Tym cieplej zapraszamy w przerwie pomiędzy kolejnym kubkiem gorącej czekolady, a rodzinnymi przytulasami, na Ten wyjątkowy koncert. Już w niedzielę 17 grudnia 2023r. o godzinie 16.00 w towarzystwie zimowych piosenek, rozgrzejemy każdego tańcem śpiewem i dobrą zabawą. 

Dzwonki, rurki i inne zimowe gadżety, wypełnią salę po brzegi nastrojem najprzyjemniejszych zimowo-świątecznych chwil. Dla dorosłych będą one słodkim przypomnieniem tych pięknych pierwszych świątecznych emocji, a dla najmłodszych  tym zapamiętanym na długie lata ich słodkim przeżyciem. 

Koncert Bobobrzmienia

Interaktywne Bobobrzmienia to zajęcia w formie koncertu umuzykalniającego dla najmłodszych wraz z opiekunami, zawierającym piosenki dedykowane dla całej rodziny, śpiewanki i rytmiczanki. Koncerty skierowane są głównie do rodzin z dziećmi z grupy wiekowej (0-6 lat), i są inspirowane teorią E.E.Gordona oraz Carla Orffa, pionierów w dziedzinie edukacji muzycznej najmłodszych. 
Zajęcia koncentrują się na procesie audiacji – przyswojenia bodźca i jego analizy w czasie późniejszym, a nadrzędnym celem zajęć jest uwrażliwienie na muzykę i sztukę w ogóle. 

Celem każdego spotkania jest zaktywizować uczestników do kreatywnego odbioru i uczestniczenia w zabawach rytmicznych, ruchowych i muzycznych, na tle utworów będących pod wpływem różnorodnych tradycji muzycznych polskich i międzynarodowych. Proste gry i zabawy muzyczne połączone z ruchem i śpiewem, oraz piosenki dedykowane dla dzieci, tworzą metodę edukacji muzycznej opartej na najważniejszych zasadach: 

  • nauczanie poprzez zabawę,
  • rozwijanie muzykalności dzieci
  • łączenie muzyki, słowa i ruchu

Rezultatem spotkań jest uwrażliwienie na sztukę poprzez zabawę, dzięki wykorzystaniu procesu audiacji (procesu przetworzenia i zrozumienia bodźców np. utworu muzycznego, w chwili gdy bodziec już nie występuje – dającego największe efekty w okresie przed urodzeniem do ok 6 roku życia). 

Unikatowość projektu polega na połączeniu ze sobą kilku technik : ruchu, rytmizowania, melodyzowania, naśladowania (melodii, ruchu, rytmu, tekstu) śpiewania, improwizowania. 

Bilety: 30,00zł / os. (dostępne na stronie ekobilet.pl, w kasie Dworku Białoprądnickiego (ul. Papiernicza 2, Kraków) oraz w miarę wolnych miejsc przed koncertem). 

Uwaga! Bilety obowiązują każdego (zarówno rodziców, jak i dzieci). Liczba miejsc ograniczona!

Muzyka

Podobne wydarzenia