Przeskocz do treści
Dziewczynka w szelkach krzycząca radośnie: kadr z filmu
Festiwal

DOCS 4 TEENS | Krakowski Festiwal Filmowy

FIlm

28 maja w godz. 10.00-13.00 zapraszamy na pokazy filmów dokumentalnych dla młodzieży i o młodzieży (oraz wszystkich zainteresowanych) we współpracy z Krakowską Fundacją Filmową w ramach 64. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

DOCS 4 TEENS to wyselekcjonowane filmy dokumentalne, skłaniające do refleksji o aktualnych, czasem niełatwych tematach, takich jak wojna, zmiany klimatyczne czy dorastanie.

Po pokazach, wspólnie z zaproszonym filmoznawcą, podzielimy się naszymi odczuciami oraz pogadamy o nurtujących nas kwestiach.

W programie projekcje filmów:

  • Dziewczyna z dala od domu, reż. Simon Lereng Wilmont, Alisa Kovalenko (Dania, Norwegia, 22’)
  • Pourquoi on se bat, reż. Camille Etienne, Solal Moisan (Francja, 70’)
  • The Unicorn in Snowpants Suddenly Ran Off, reż, Philipp Schaeffer (Niemcy, 18’)
  • Dziewczyńskie historie, reż. Aga Borzym (Polska, 60’)

Opisy filmów do pobrania po kliknięciu na poniższy link:

Krakowski Festiwal Filmowy

Jedno z najstarszych wydarzeń na świecie, poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkim fabułom. Podczas 8 festiwalowych dni widzowie mają okazję obejrzeć około 200 filmów z Polski i z całego świata. Zarówno w krakowskich kinach, jak i w Internecie. 64. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w kinach od 26 maja do 2 czerwca 2024 roku oraz online na KFF VOD od 31 maja do 16 czerwca 2024 roku.

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury I Dziedzictwa Narodowego. Program: Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży. Projekt: Sztuka rozszerzona

Koordynacja i kontakt: Dorota Halberda,

dorota.halberda@dworek.eu (kliknij w adres mailowy, aby przesłać wiadomość),
tel. 12 420 49 62

FIlm