Przeskocz do treści
Dwie rozmawiające ze sobą kobiety.
Spotkanie

Dworek TV | Hanka Wójciak

Spotkanie

16 stycznia o 19:00 zapraszamy na premierę nowego odcinka programu „Świat na głowie”. Redaktorka Renata Głowacka gościć będzie Hankę Wójciak – wokalistkę, dziennikarkę, liderkę zespołu Kapela Hanki Wójciak.

Gościni opowie o najnowszym albumie Kapela Hanki Wójciak i Przyjaciele, swoich planach artystycznych, korzeniach oraz o muzycznych inspiracjach.

Logotyp zespołu muzycznego Kapela Hanki: dwa białe ptaszki na czerwonym tle.

Hanka Wójciak

Hanka, a właściwie Anna Wójciak, to polska wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i laureatka pierwszej nagrody na 46. Studenckim Festiwalu Piosenki w 2010 roku. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie, gdzie studiowała śpiew klasyczny. Oprócz działalności muzycznej uzyskała licencjat z pedagogiki społeczno-opiekuńczej na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 2022 roku Hanka Wójciak otrzymała nagrodę Miasta Zakopane „Siła korzeni”, której laureaci charakteryzują się dbałością o dziedzictwo kulturowe Zakopanego.

Jej debiutancki album, zatytułowany “Znachorka”, został wydany 29 czerwca 2014 roku nakładem Radia Kraków. W muzyce Kapeli Hanki Wójciak można odnaleźć elementy muzyki orientalnej i celtyckiej, polskie motywy ludowe oraz wokalną improwizację. Teksty piosenek opisują współczesny świat, ale zachowują archaizmy i słownictwo góralskie, nadając utworom baśniowy i ludowy charakter. W 2017 roku KAPELA wydała drugą płytę o nazwie “Zasłona”. Spotkała się ona z ciepłym przyjęciem wśród fanów i krytyków muzycznych.

Hanka Wójciak zdobyła także nagrody, takie jak III Nagroda w IX Ogólnopolskim konkursie “Pamiętajmy o Osieckiej” w 2008 roku oraz I Nagroda na 46. Studenckim Festiwalu Piosenki w 2010 roku. Ponadto, w 2011 roku otrzymała Statuetkę Srebrne Serce (II nagroda) na Festiwalu Twórczości Korowód w Krakowie. Jej działalność obejmuje nie tylko muzykę, ale także aktorstwo amatorskie oraz współpracę z różnymi instytucjami muzycznymi, takimi jak Radio Kraków i kwartalnik kulturalny Liry–Dram.

Transmisja na kanale: Dworek TV na YouTube.

Spotkanie

Podobne wydarzenia