Przeskocz do treści
Kolaż: kobieta z papugą opartą na jej dłoni, w tle egzotyczne rośliny.
Spotkanie

Spotkanie z Anną Weber | Wychowanie przez sztukę

Spotkanie

Zachwyt na co dzień

25 stycznia o godz. 18.00 zapraszamy do Sali Kominkowej Dworku na spotkanie z Anną Weber, autorką kreatywnego poradnika Wychowanie przez sztukę, z którą porozmawiamy o rozwijaniu postawy twórczej, wrażliwości i zachwytu.

Praktyka ponad „talent”

Wychowanie przez sztukę nie musi być nakierowane na zostanie artystą. Chodzi o wypracowanie sposobu myślenia – jak artysta. Poznając sztukę od jej praktycznej strony można okazać się całkiem niezłym w sztukę życia! Jak to zrobić? Nasza gościni opowie o własnych sposobach i zainspiruje do artystycznych poszukiwań.

Anna Weber

Anna Weber to kompozytorka, mama, założycielka międzynarodowego programu umuzykalniającego i aplikacji Pomelody. Razem z mężem i zespołem tworzy na co dzień wartościową muzykę, słuchowiska dla dzieci i inne narzędzia, które wprowadzają dużych i małych w radość muzykowania. Jej pasją jest inspirowanie innych. Pisze blog o naturalnym umuzykalnianiu dzieci i wychowaniu przez sztukę. Prowadzi zajęcia z dziećmi i dorosłymi, szkolenia dla nauczycieli i warsztaty dla rodziców.

Nowa publikacja

Spotkanie będzie połączone z promocją książki Rok wychowania przez sztukę. Poprzez tę publikację autorka przekonuje, że nigdy nie jest za późno, by chwycić za pędzel lub rozpocząć naukę gry na instrumencie. Pokazuje jak krok po kroku wprowadzić sztukę do własnej codzienności poprzez aktywności plastyczne i muzyczne. W książce zawarte są m.in. pomysły na kreatywne zabawy z dziećmi, inspirujące ćwiczenia dla dorosłych, zdjęcia i artystyczne kolaże.

Spotkanie

Podobne wydarzenia