Przeskocz do treści
Renata Głowacka i Przemysław Prucnal w studio nagrań Dworek TV, siedzą na fotelach przy niskim stoliku kawowym rozmawiając, w tle ceglana ściana
Spotkanie

Dworek TV | Przemysław Prucnal

Dworek TV
online
cykliczne
darmowe

Przemysław Prucnal w programie Świat na głowie

Gościem Renaty Głowackiej będzie krakowski skrzypek Przemysław Prucnal, jedyny Europejczyk w gronie trojga laureatów w wynikach konkursu „Play with Ray – Sydney Symphony Orchestra”.

Przemysław Prucnal

Przemysław Prucnal w wieku siedmiu lat rozpoczął naukę gry na skrzypcach w klasie mgr Ireny Wojtowicz w OSM I st. im. I. J. Paderewskiego w Krakowie.  Student Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie dr. Mariusza Patyry. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. I.J. Paderewskiego w Krakowie w klasie mgr Ireny Wójtowicz (2015) oraz Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Krakowie w klasie mgr Małgorzaty Szuby-Kmiecik (2021).

Był uczestnikiem warsztatów muzycznych m.in. XXIII i XXIV Międzynarodowych Kursów Interpretacji Muzycznej w Nowym Sączu. Doskonalił swoje umiejętności podczas lekcji mistrzowskich z takimi skrzypkami jak Antoni Cofalik, Joel Link, Noah Bendix-Balgley, Ray Chen. 

Na swoim koncie ma wiele sukcesów na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach skrzypcowych i kameralnych, m.in.

  • III miejsce na V Międzynarodowym Konkursie Młodych Skrzypków „Będę Wirtuozem”,
  • Grand Prix, I miejsce oraz Nagroda specjalna na XV Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafranków,

I miejsca na:

  • I International Online Performance Competition,
  • IV Ogólnopolskim Konkursie „Talenty Skrzypcowe 2021”,
  • Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym CEA w kat. skrzypce. 

Otrzymał stypendium Pocket Conservatory obejmujące lekcje mistrzowskie z wybitnymi skrzypkami. Otrzymał również stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu dla uczniów szkół artystycznych za osiągnięcia artystyczne w roku 2020/2021.

25 lipca zagrał w Sydney Opera House ze światowej sławy skrzypkiem Rayem Chenem oraz australijską orkiestrą symfoniczną Sydney Symphony Orchestra, dzięki swojej wygranej w konkursie Play with Ray – Sydney Symphony Orchestra.

Transmisja na kanale Dworek TV na YouTube.

https://www.youtube.com/watch?v=qW3pHtozE8Y
Dworek TV

Podobne wydarzenia