Przeskocz do treści
Agnieszka Grochowicz, wokalistka, która wystąpi na koncercie
Koncert

Koncert | Pod Niebem Paryża

Muzyka
biletowane
grupowe

Pod Niebem Paryża | Agnieszka Grochowicz z zespołem

Agnieszka Grochowicz (śpiew) w towarzystwie Jarosława Olszewskiego (piano) i Antoniego Dębskiego (bass), zabierze nas w muzyczno-liryczną podróż do Francji.


Usłyszymy klasyki piosenki francuskiej – piosenki z repertuaru Edith Piaf, Jacquesa Brela, Dalidy, Yvesa Montanda, Juliette Greco, Georgesa Brassensa, Patricii Kaas w polskich tłumaczeniach Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Ozgi, Filipa Łobodzińskiego, Agnieszki Grochowicz. 

Słynne utwory takie jak „Milord”, „La vie en rose”, „Amsterdam” czy „Nie opuszczaj mnie”, ale także i te mniej znane, stanowiące miłą niespodziankę dla publiczności

Premiera programu odbyła się w krakowskiej Piwnicy pod Baranami.

Agnieszka Grochowicz z zespołem

Agnieszka Grochowicz to jedna z czołowych postaci krakowskiego środowiska piosenki literackiej. Wokalistka i autorka tekstów piosenek współpracująca z czołówką polskich kompozytorów piosenki – piosenki napisała dotychczas m.in Zygmuntem Koniecznym,Włodzimierzem Nahornym,Andrzejem Zaryckim, Włodzimierzem Nahornym,Jerzym Derflem, Ewą Kornecką, Januszem Grzywaczem,Mirosławem Czyżykiewiczem.

Prowadzi aktywne życie koncertowe. Ma na koncie m.in występy w Filharmonii Opolskiej, Piwnicy pod Baranami, Radio Kraków, Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie oraz licznych ośrodkach kultury na terenie całej Polski. Koncertowała także we Francji.Czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym Krakowa, jest zapraszana do występów podczas prestiżowych imprez miejskich takich jak Noc Poezji czy Noc Jazzu, podczas której w 2019 roku wystąpiła u boku samego Włodzimierza Nahornego i Jego Trio wykonując napisane wspólnie z Kompozytorem premierowe utwory.

 Dyplomowana aktorka, absolwentka PWST Kraków. 

Jej piosenki emitowane były przez Trójkę, Dwójkę, Radio Kraków, Radio PIK, Radio Koszalin, Radio Lublin i in.

Jej piosenki zaśpiewali dotychczas także m.in: Mirosław Czyżykiewicz i Artur Andrus. Laureatka wielu nagród, w tym Stypendium Twórczego Prezydenta Miasta Krakowa.

Antoni Dębski – Wybitny basista jazzowy. Absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej. Współpracował z Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Jarosławem Śmietaną, Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim, Wojciechem Karolakiem, Andrzejem Zauchą, Zbigniewem Namysłowskim, Grażyną Łobaszewską, Johnem Abercrombie. Pedagog w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Jarosław Olszewski – Wszechstronny akompaniator, znakomity pianista, aranżer, pedagog. Absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej. Aranżował utwory do projektów „Michael Jackson Symfonicznie” i „Whitney Houston Symfonicznie”.


Rekomendacje

Zygmunt Konieczny (kompozytor)

„Słyszałem recital Agnieszki Grochowicz i uważam, że jest to jedna z najlepszych wokalistek w Polsce; wszechstronnie muzykalna i znakomicie interpretująca śpiewany tekst. Jej występ jest niezapomnianą kreacją artystyczną. Gorąco polecam”

Jerzy Derfel (kompozytor)

„Bardzo! Bardzo! Byłem na recitalu p. Agnieszki Grochowicz i do dziś jestem zachwycony!”

Leszek Wójtowicz (Piwnica pod Baranami)

„Agnieszka Grochowicz. Artystka w ujmujący sposób wszechstronna. Pieśniarka, poetka, autorka muzyki. Intrygująca i wrażliwa. Kreuje swoją obecność na scenie nie pozbywając się autentyczności. Jej śpiew przykuwa uwagę. Opowiada o świecie z gorzkim uśmiechem, nie zapominając o radości, jaką może przynieść życie. Warto Agnieszki posłuchać, warto się zachwycić. Warto.”

Bogdan Micek (dyrektor krakowskiej Piwnicy pod Baranami)

„Piosenki w wykonaniu Agnieszki Grochowicz to Świat Liryki i Poezji. Świat niezwykłych nastrojów i pięknych muzycznych klimatów połączonych z kabaretowym żywiołem. Wybitne poetyckie teksty,znakomita muzyka i efektowna oprawa sceniczna zapewniają widzom prawdziwą duchową ucztę. Agnieszka Grochowicz jest mistrzynią słowa, mistrzynią interpretacji piosenki literackiej” 

Andrzej Zarycki (kompozytor)

„Utalentowana muzycznie, wrażliwa, pracowita, precyzyjna, odpowiedzialna, twórcza aktorka…. Radość śpiewania i inteligencja sprawia, że jej interpretacje oprócz jakości warsztatowej i artystycznej mają rzadki, precyzyjnie kontrolowany wdzięk. Są pełne lekkości i przykuwającego uwagę uroku. Z satysfakcją przyjąłem propozycję współpracy z Panią Agnieszką przygotowującą nowe pieśni do kolejnego swojego recitalu. Teksty które otrzymałem do umuzycznienia śpiewają od pierwszego czytania.”

Ewa Kornecka (kompozytorka)

„Agnieszka Grochowicz – niezależna, indywidualna, naturalna i bezkompromisowa – to niepowtarzalna „jakość sama w sobie” śpiewająca, komponująca i pisząca teksty artystka – obdarzona instynktem scenicznym, wspartym solidnym przygotowaniem profesjonalnym. Jej spektakle – recitale są starannie zakomponowane, różnorodne i konsekwentne – w warstwie literackiej nawiązujące do najlepszych tradycji piosenki – Osieckiej, Kabaretu Starszych Panów – są przewrotne i inteligentne, w warstwie muzycznej -czerpiące z klasyki i jazzu. Śpiewając – wciela się w postacie; widz i słuchacz jest świadkiem fascynujących metamorfoz. Wszystkie te elementy wsparte niebanalną, techniką wokalną i interpretacją z pogranicza piosenki aktorskiej są gwarancją niezwykłego, intrygującego wydarzenia, jakim jest każdy koncert Agnieszki Grochowicz.  „

Antoni Krupa (redaktor Radio Kraków, gitarzysta, bluesman)
Agnieszka Grochowicz.Obdarzona niezwykłą wrażliwością. Aktorka, piosenkarka, poetka, autorka tekstów. Podczas koncertów pokazuje
całą paletę swojego talentu, przekazując teksty swych pieśni w sposób bardzo naturalny, osobisty, nasycony ekspresją, momentami
kameralny, liryczny, nastrojowy. Muzykę komponują jej wybitni twórcy tacy jak Andrzej Zarycki, Zygmunt Konieczny, Mirosław Czyżykiewicz. Jej recitale to rodzaj osobistego intymnego spektaklu.

Koncert odbędzie się w Sali Kominkowej Dworku Białoprądnickiego.

Bilet: 30 zł (do nabycia na stronie ekobilet, w kasie Dworku Białoprądnickiego i, zależnie od dostępności, do nabycia przed koncertem).

Muzyka

Podobne wydarzenia