Przeskocz do treści
Kobieta stoi przy fortepianie. Trzyma w ręce zeszyt z nutami.
Koncert

Muzyczne Czwartki

Muzyka
darmowe

Recital fortepianowy Dominki Szlezynger

W czwartkowy, listopadowy wieczór zapraszamy na recital fortepianowy Dominiki Szlazynger. Ta utytułowana pianistka wystąpi dla Państwa 23 listopada o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

Dominika Szlezynger urodziła się  w Krakowie w rodzinie o tradycjach artystycznych.
Jest  absolwentką studiów pianistycznych na wydziale instrumentalnym Akademii Muzycznej w Krakowie. W 2010 roku ukończyła studia podyplomowe  w Haute Ecole de Musique w Genewie.Podczas studiów  pracowała pod kierunkiem wybitnych pianistów: prof. Andrzeja Jasińskiego, Andrzeja Pikula, Franco Scala, Emanueli Piemonti i Eugène Moguilevskiego.
Najważniejsze osiągnięcia: III nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Gaillard we Francji w 1998 roku, Główna nagroda na Konkursie Muzyki Współczesnej w Warszawie w 1999 roku.
Jest również finalistką Międzynarodowego Konkursu w Tournay  w Belgii w 2004, III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Gussago-Brescia we Włoszech w 2010  oraz I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Rassegna Mendelssohn w Alassio oraz laureatką wyróżnień oraz nagród na kilku ogólnopolskich konkursach, m.in.: ( Warszawa-1998, EPTA – Kraków-1997, Konkurs Dziennikarzy-1999 rok).

Występowała zapraszana przez międzynarodowe festiwale oraz stowarzyszenia w różnych krajach; m.in. w Belgii, Australii, Włoszech czy Francji.

W 2006 roku zainaugurowała festiwal im. Karola Szymanowskiego w Willi Atma w Zakopanem oraz na festiwalu  Appuntamenti musicali w Como we Włoszech, recital chopinowski poświęcony papieżowi Janowi Pawłowi II, a w 2010 cykl koncertów z orkiestrą Madeleine z Genewy pod batutą Theo Gafnera. W  latach 2006 – 2009  zaproszona na cykl koncertów przez Società dei Concerti w Mediolanie.

Jest regularnie zapraszana przez prestiżowe instytucje, Towarzystwo im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Muzeum Narodowe w Grenoble, Polincontri w Turynie m.in.:  Musée de musique w Grenoble, w Sali Audytorium CERN w Genewie, audytorium Orfeusz i Politechniki w Turynie, Villa tesoriera w Turynie, jak również wielokrotnie występowała m.in:  w Konserwatorium w Lugano i Genewie, Teatr ”Bonci’’ w Cesena, teatr Elfo w Mediolanie, Villa Reale w Monza, Willa  Decjusza  w Krakowie, sala Konserwatorium w Setes (Francja), Zamek Królewski w Warszawie oraz w  Steinway Hall w Lozannie,  uzyskując znakomite recenzje w prasie (m.in: Dziennik Polski, Gazeta Krakowska, Tygodnik Podhalański, Tessiner Zeitung, Corriere del Ticino).

                                 Program

  • Domenico Scarlatti- Sonata F-dur K. 518
  • Domenico Scarlatti- Sonata As-dur  K. 127
  • Domenico Scarlatti- Sonata C-dur K.159
  • W.A. Mozart- 12 Wariacji na temat 'Ah, vous dirai-je maman’, K. V.265
  • F.Chopin- Grande Valse Brillante Es-dur op.18
  • F.Chopin- Valse As-dur op.64 nr 3
  • F.Chopin-  Nokturn Fis- dur op.15 no.2, Mazurek As-dur op 59, Mazurek f-moll op 63
  • W. Żeleński- Mazurek gis-moll
  • F.Chopin- Scherzo b-moll op.31
  • Maurice Ravel- Sonatine: Modéré, Mouvement de Menuet, Animé
Muzyka

Podobne wydarzenia