Przeskocz do treści
MASKBOOK | wystawa ONLINE

MASKBOOK | wystawa ONLINE

Maskbook to artystyczny międzynarodowy projekt realizowany z inicjatywy i we współpracy z francuskim stowarzyszeniem Art of Change 21. Stanowi twórczą odpowiedź na wyzwania dotyczące środowiska naturalnego, takie jak: odpady, zanieczyszczenie powietrza czy zmiany klimatyczne.
W ramach Maskbook, we wrześniu tego roku, wraz ze Stowarzyszeniem Projekt Kraków, zorganizowaliśmy warsztaty z tworzenia artystycznych masek antysmogowych. Wzięli udział mieszkańcy Krakowa oraz młodzież z wolontariatu europejskiego.
Zwieńczeniem warsztatów jest wystawa fotografii – zamaskowanych portretów, które komunikują osobiste przesłanie ich twórców w obliczu kryzysu środowiskowego.
Zapraszamy do obejrzenia wystawy, na razie w formule ONLINE na naszej stronie internetowej oraz profilu facebookowym już 21 listopada 2020 roku o godz. 18:00
Jeśli tylko pozwolą nam na to aktualne obostrzenia – wówczas zaprosimy Was do obejrzenia wystawy na żywo.
Dołącz do WYDARZENIA na Facebooku i zaproś znajomych do obejrzenia wystawy online.

Maskbook to idea i działanie. To warsztaty z tworzenia artystycznych masek antysmogowych. Mają charakter międzynarodowy i partycypacyjny a realizowane we współpracy z francuskim stowarzyszeniem Art of Change 21 (autorami Maskbook) i Stowarzyszeniem Projekt Kraków w ramach projektu Sztuka? Biorę!
Każda maska jest osobistym, zaangażowanym społecznie dziełem sztuki, wykonanym z materiałów pochodzących z recyklingu.
Tworzenie masek komunikuje osobiste przesłanie ich twórców w obliczu kryzysu środowiskowego i ma na celu podniesienie świadomości społecznej na temat zanieczyszczenia powietrza i zmian klimatu.
Całość tworzy galerię zamaskowanych portretów i staje się apelem wobec wciąż nie rozwiązanego problemu zanieczyszczenia powietrza szczególnie w Krakowie oraz terenów przyległych czyli tzw. obwarzanka krakowskiego.
Od 2015 roku projekt Maskbook podejmuje globalne, twórcze działania na rzecz powiązania zdrowia ze środowiskiem, używając maski ochronnej jako symbolu dlatego w aktualnej sytuacji pandemii Covid-19 ujawnia to powiązanie na bezprecedensową skalę i pobudza nas do działania.
Więcej o projekcie Sztuka? Biorę!
Warsztaty realizowane w ramach projektu Sztuka? Biorę! finansowane są ze środków Miasta Krakowa w ramach programu „Kultura w sieci”.
Organizatorzy:
Stowarzyszenie Projekt Kraków
Art of Change 21
Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”
Więcej o Maskbook: www.maskbook.org