Przeskocz do treści
Aktor karmi pluszowego świstaka wielką łyżką, aktorka siedzi obok. Wszyscy ubrani w czarno-białe kolory
Spektakl

MI SIE | Teatr dla dzieci

Teatr
biletowane
rodzinne

Nie chce MI SIĘ spać – mówi najmniejszy skarb misiowej rodziny – Chce MI SIĘ bawić! Na doskonałą teatralną zabawę zapraszamy najmłodszych widzów w wieku 1 – 4  lat w niedzielę, 24 września 2023 roku o godz. 16:00. Bilety na MI SIE dostępne na Ekobilet.pl oraz w kasie Dworku.

MI SIE

Inspiracją dla najnowszego spektaklu Teatru Chrząszcz w Trzcinie jest dzień codzienny rodziny z małym dzieciątkiem, które ze względów oczywistych nie przejmuje się harmonogramem dnia rodziców, a najwięcej chęci do zabawy ma wtedy, kiedy trzeba iść spać. Małe MISIO ma swoje pomysły na zabawę i wciąga w nie całą widownię. Kanwą spektaklu są próby uśpienia najmłodszego członka rodziny przez rodzinę MISIÓW.

U źródeł inspiracji stylistycznych leżą matrioszki i wańki-wstańki – zabawki z tradycji rosyjskiej i japońskiej. Przedstawienie jest zrealizowane w nurcie teatru najnajowego, więc możemy się spodziewać przyjaznej atmosfery, spokojnych, naturalnych, wykonywanych na żywo dźwięków i oszczędnej kolorystyki.

Scenografia utrzymana jest w konwencji czerni i bieli, a kształty oparte o kształt trójkąta. Wyraziste kształty i proste kolory wspomagają rozwój małego człowieka, działania w sekwencjach porządkują umysł, proste, pojedyncze słowa zachęcają do mówienia.

Integracja sensoryczna i zabawa

Nie zabraknie też elementów integracji sensorycznej, tak ważnej dla rozwoju w pierwszych latach życia. Rodzice być może odkryją nowe sposoby usypiania maluchów, a może nawet nowe sposoby na zabawę, a może jedno i drugie.

Bliskie relacje z widzami, typowe dla teatru dla najmłodszych, zastąpione są równoległymi zabawami na odległość, a doświadczanie sensoryczne sztuki skupione jest na stopach – dzieci bawią się w chodzenie po wybranych kolorach i fakturach. Wyszliśmy z założenia, że dotykanie stopami jest bezpieczniejsze ze względów epidemiologicznych niż dotykanie rękoma.

Szczegóły

Czas trwania ok. 30 min + 15 min zabawy

Czas: 24 września 2023r., godz. 16:00
Miejsce: sala teatralna – Oficyna Wschodnia, Papiernicza 2

Bilety: 30 zł/osoba (dostępne na Ekobilet.pl, w kasie dworku oraz w miarę wolnych miejsc przed spektaklem) Ilość miejsc ograniczona! 

Uwaga! Bilety obowiązują każdego (zarówno rodziców, jak i dzieci).

  • Spektakl dla dzieci w wieku od 1 do 4 lat.
  • Scenariusz i Reżyseria: Marta Skrocka, Cezary Skrocki
  • Scenografia: Marta Skrocka
  • Muzyka na żywo: Rafał „Piętaszek” Nowak, Stanisław Mysza
  • Występują: Cezary Skrocki i Marta Skrocka
Teatr

Podobne wydarzenia