Przeskocz do treści
Czarno-biała fotografia Ernestyny Potowskiej-Rose
Spotkanie

Od judaizmu do feminizmu i ateizmu – spotkanie i promocja książki o Ernestynie Potowskiej-Rose

Literatura

27 kwietnia o godz. 18.00 zapraszamy do Sali Kominkowej Dworku na spotkanie wokół publikacji o pierwszej polskiej ateistce i feministce oraz najsłynniejszej i najbardziej kontrowersyjnej bojowniczce o zniesienie niewolnictwa i wyzwolenie kobiet w USA.

W latach pięćdziesiątych XIX w., pochodząca z Piotrkowa Trybunalskiego Ernestyna Potowska-Rose była “królową amerykańskich mównic ” – najsłynniejszą w tym kraju i najbardziej kontrowersyjną bojowniczką o zniesienie niewolnictwa i wyzwolenie kobiet. Była też jedyną ateistką wśród feministek pierwszej fali. Dyskryminowanym kobietom radziła, by „podeptały Biblię swoimi stopami”.

Zapraszamy na spotkanie i promocję książki autorstwa Bonnie S. Anderson „Ernestyna Potowska-Rose – od judaizmu do feminizmu i ateizmu”.

Spotkanie poprowadzi Andrzej Dominiczak – autor polskiego tłumaczenia książki, psycholog, działacz społeczny, publicysta, tłumacz, prezes Towarzystwa Humanistycznego.

W spotkaniu wezmą udział także: dr filozofii i psychologii Halina Postek, prof. UJ, filozofka Joanna Hańderek oraz prezes wydawnictwa Vis a Vis Etiuda Grzegorz Ciepły. Fragmenty książki przeczyta – Anna Kieres.

Wstęp wolny.
Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: Od judaizmu do feminizmu i ateizmu – promocja książki o Ernestynie Potowskiej-Rose | Facebook

Literatura

Podobne wydarzenia