Przeskocz do treści
Na zdjęciu dwa zespoły występujące w przeglądzie Odkrywka, Na środku logo przeglądu.
Koncert

ODKRYWKA | VEMA  i Quietet

Muzyka
cykliczne
darmowe
plenerowe

Piątkowe wieczory to koncerty w ramach przeglądu muzycznego ODKRYWKA. Zapraszamy w każdy piątek lipca i sierpnia o godz. 19:00. Zmianą w tegorocznej odsłonie jest liczba zakwalifikowanych zespołów. Co tydzień usłyszymy nie jeden, a dwa koncerty wybranych zespołów. Tym samym na naszej scenie zagra 14 najróżniejszych gatunkowo formacji.

VEMA  i Quietet

VEMA

VEMA to zespół wykonujący muzykę akustyczno-elektroniczną. Tworzą muzykę inspirowaną wieloma gatunkami, łączą czysto akustyczne brzmienia kontrabasu i gitary ze światem produkcji – muzyką elektroniczną i klubową.

W skład zespołu wchodzi dwójka multiinstrumentalistów – Martyna Bachowska i Andrii Vedomyr Volynko – doświadczeni muzycy i artyści o wszechstronnych zainteresowaniach.

Prywatnie – wielcy fani psów.

Quietet

quietet to kwintet jazzowy z Krakowa. Zespół został założony po wygranych konkursach w 2023 roku przez grupę studentów związanych z Akademią Muzyczną w Krakowie. Muzykę, którą tworzą, określają mianem muzyki emocjonalnej. Ich unikalny styl łączy przestrzeń, wysublimowane brzmienie, refleksyjną atmosferę z mocnymi rockowymi riffami. Wszystko to sprawia, że słuchacze czują się zrelaksowani oraz skorzy do kontemplacji, ale i czasem zaskoczeni osadzonym groovem. Pragną, by słuchacze weszli w refleksyjny trans, w którym ich muzyka jest znaczącym medium. Wspólna pasja do tworzenia tego rodzaju muzyki łączy ich w artystycznym przedsięwzięciu. Obecnie kwintet pracuje nad swoim pierwszym albumem.

Skład zespołu: Dominik Cichy, Michał Kołodziej, Michał Tulik, Szymon Mika, Tymoteusz Huge

ODKRYWKA 2024

5 lipca             Kołtun | Ashwagandha

12 lipca           VEMA  | Quietet

19 lipca           WTH | Zakaz Palenia

26 lipca           Vanilla Vamp | Native

2 sierpnia        Party’s Over | Przechery

9 sierpnia        AyAhuasca | Matching Rebels

23 sierpnia      MERITUM | Szepta

* w razie, gdyby pogoda nam nie dopisała, koncert odbędzie się w piwnicy Dworku Białoprądnickiego.

Muzyka

Podobne wydarzenia

Powiązane wiadomości