Przeskocz do treści
Na zdjęciu dwa zespoły występujące w przeglądzie Odkrywka, Na środku logo przeglądu.
Koncert

ODKRYWKA | Ashwagandha i Kołtun

Muzyka
cykliczne
darmowe
plenerowe

Tegoroczny przegląd zespołów ODKRYWKA rozpoczniemy 5 lipca 2024r. o godz. 19:00. Zmianą w tegorocznej odsłonie będzie liczba zakwalifikowanych zespołów. Co tydzień usłyszymy nie jeden, a dwa koncerty wybranych zespołów. Tym samym na naszej scenie zagra 14 najróżniejszych gatunkowo formacji.

Ashwagandha i Kołtun

Ashwagandha

Czteroosobowy kolektyw hip-hopowy działający na terenie Krakowa. W działalności muzycznej misją „Ashwagandhy” jest powrót do dobrych wartości. W klasycznym ujęciu był to obszar postulujący rozwijanie, a nawet syntezę talentów i sztuk, takich jak muzyka, taniec, czy sztuki wizualne. W tej ekipie każdy zajmuje się którąś z wcześniej wspomnianych dziedzin sztuki.

FRESKA absolwentka ASP w Krakowie, właścicielka Freska Atelier, puszki z farbą lub sztaluga to jej naturalne środowisko.

Q związana z tańcem od najmłodszych lat szczególną sympatią darzy afro i kilka undergroundowych stylów, które wciąż udoskonala. Dopełnia kolektyw tańcem.

PANFRESKO swoje pierwsze teksty „do szuflady” zaczął pisać już w 2012 roku, a w 2018-tym postanowił rozpocząć swoją studyjną przygodę w 3/4 UDGS, co zaowocowało częstą obecnością na listach dobrze zapowiadających się MC.

TURYSTA w wieku 6 lat zaczął przygodę z muzyką. Tworzy hip-hop od 2009 roku. Podkłady, bo gdy zaczynał nie znał określenia “bit”, oraz kawałki tworzy od 2008 roku. Zajmuje się realizowaniem nagrań w TTSR Studio i odpowiada za teledyski oraz mix/master numerów ASH.

Kołtun

Zespół Kołtun powstał w 2013 roku w Krakowie. Od tego czasu ocierał się o różne stylistyki, by po latach poszukiwań skrystalizować ostateczne brzmienie – reggae z domieszką funku, bluesa i rocka. Przez ponad dekadę istnienia koncertowali u boku takich legend polskiej sceny jak Kult, Farben Lehre czy Krzysztof Krawczyk. Ponadto zagrali w finale konkursu „Megafon” organizowanego przez Radio Kraków, wystąpili na festiwalu Slot Art. Festiwal, zostali wyróżnieni w II edycji Skała Rock Festiwal oraz dostali się do finału konkursu Młodych Talentów im. R. Skarbaka na festiwalu Reggae Na Piaskach.

ODKRYWKA 2024

5 lipca             Kołtun | Ashwagandha

12 lipca           VEMA  | Quietet

19 lipca           WTH | Zakaz Palenia

26 lipca           Vanilla Vamp | Native

2 sierpnia        Party’s Over | Przechery

9 sierpnia        AyAhuasca | Matching Rebels

23 sierpnia      MERITUM | Szepta

* w razie, gdyby pogoda nam nie dopisała, koncert odbędzie się w piwnicy Dworku Białoprądnickiego.

Muzyka

Podobne wydarzenia

Powiązane wiadomości