Przeskocz do treści
pejzaż polskich gór
Spotkanie

SABAS | Alicja Adamczyk

Literatura

26 lutego o godz. 18.00 w Piwnicach Dworku odbędzie się premiera tomu poetyckiego Alicji Adamczyk pt. „Zamyślniki wierszem”. Wieczór uświetni muzyk i autor tekstów – Przemysław Wróblewski.

Spotkanie poprowadzi Beata Anna Symołon, która o twórczości poetki pisze następująco:

Różne perspektywy dynamizują narrację, ale nie jest to zabieg formalny, lecz odzwierciedlenie sposobu postrzegania przez autorkę rzeczywistości, w której wszystko jest tak samo istotne, bez konieczności dokonywania selekcji, hierarchizacji, wyróżnień. Dlatego metafizyka graniczy z uczuciami, a nawłoć czy kruk z pytaniami ontologicznymi. W wielowymiarowej osobowości jest miejsce dla różnych pytań i zachwytów.

Alicja Adamczyk

Dzieciństwo upłynęło jej głównie w pięknych górskich miejscowościach: Jordanów, Sucha Beskidzka, Żywiec – stąd pasja do gór i opisywania ich piękna. Z wykształcenia filolożka klasyczna. Zafascynowana sztuką, poezją, naturą, filozofią i metafizyką.

Pisze od kiedy pamięta. Zadebiutowała w żywieckiej „Karcie Groni” (1969, nr III-IV). Później promowała już innych zakładając m.in. Fundację Kultury Radostowa (razem z Antonim Dąbrowskim). „Zamyślniki wierszem” są jej późnym debiutem poetyckim.

Przemysław Wróblewski

Autor lirycznych tekstów oraz wykonawca piosenek autorskich z akompaniamentem gitary. Finalista i laureat festiwali związanych z piosenką autorską/ poetycką. Autor tomiku poetyckiego pt. „Wierszopiosenki”, wydanego 2015 r. nakładem wydawnictwa „Miniatura”. Autor tekstów do albumu „Stan Nieważności” z muzyką i wykonaniem Szymona Podwina. Laureat nagrody ZAKR „Kryształowy Kamerton”. Aktualne informacje o działaniach autorskich na profilu: Przemek Wróblewski. Wierszopiosenki. | Facebook

Literatura

Podobne wydarzenia