Przeskocz do treści
widok przez okno na zachodzące słońce
Spotkanie

SABAS | Leszek Lisiecki

Spotkanie

Słowo, obraz i dźwięk

22 stycznia o godz. 18:00 zapraszamy do piwnic Dworku Białoprądnickiego na spotkanie autorskie z poetą, fotografikiem i kompozytorem – Leszkiem Lisieckim.

Artysta urodził się w Warszawie w 1956 r., gdzie spędził dzieciństwo i młodość. 30 lat później na stałe wyjechał ze stolicy i do chwili obecnej mieszka w Skwierzynie – małym miasteczku na Ziemi Lubuskiej. Utwory wierszowane pisze od wielu lat, ale dopiero w 2012 wydał swój debiutancki tom pt. Wyniesiona ponad trawy, a dwa lata później kolejny pt. Nikt nie budzi drzwi. Jego utwory ukazały się w wielu almanachach poezji, m.in.: „Krakowska Noc Poetów” (2012, 2013, 2014), „VIII Bronowicki Karnawał Literacki”, „Konfraternia Poetów” (wydania z 2016 i 2017), w kwartalniku literackim „Liry Dram”, a proza w kwartalniku „Literat Krakowski” (nr 5/2012 nr 6/2013). Lisiecki komponuje też muzykę do wybranych tekstów poetyckich, tworząc oryginalne piosenki z gatunku poezji śpiewanej. Współpracuje z dziećmi i młodzieżą, zachęcając ich do ekspresji zdolności artystycznych. Od ponad 40 lat pasjonuje się fotografią. Wybranym zdjęciom nadaje tytuły, będące często minimetaforami, podkreślającymi związek fotografii z poezją. Również fotografie bywają tematami jego wierszy oraz inspiracją dla innych autorów do pisania ekfraz.

Spotkanie połączone będzie z promocją tomu wierszy autorstwa nieżyjącej już poetki Gabrieli Lilianny Cabaj pt. Jeszcze nieba nie zamykaj, wydanej przez gościa wieczoru.

Prowadzenie: Beata Anna Symołon
Miejsce: piwnice Dworku Białoprądnickiego
Wstęp: wolny

Fot. (zdjęcie w nagłówku): Leszek Lisiecki

Spotkanie

Podobne wydarzenia