Przeskocz do treści
Kobieta w okularach i z kręconymi włosami siedzi na tle szarej ściany
Koncert

SMACZNEGO Laboratorium Dźwięku

Muzyka
darmowe

Zapraszamy na nietypowy koncert, otwarty na dołączenie innych muzyków i artystów, którzy będą mogli się włączyć w tworzenie tego nowatorskiego doświadczenia.

W środę, 12 czerwca o godzinie 19.00, będziemy celebrować pierwsze urodziny projektu – SMACZNEGO Laboratorium Dźwięku, wspólnym graniem, które poprowadzi trio: Kasia Ziabliuk, Natan Kryszk i Jan Pieniążek. Pudełko z imionami i kostką do gry, zadecydują o grających składach. Ciekawe prawda? Zapraszamy więc wszystkich muzyków i artystów z instrumentami, głosem, tańcem, rysunkiem do włączenia się we wspólne tworzenie.

Te spotkania są zawsze odkrywcze oraz ciekawe dla muzyków jak i pasjonatów jazzu i muzyki improwizowanej.

Czym jest SMACZNEGO?
SMACZNEGO to laboratorium, cykliczne spotkania dla muzyków, którzy opierają swoje poszukiwania artystyczne na swobodnej improwizacji. Głównym celem SMACZNEGO jest edukacja, rozpowszechnianie muzyki improwizowanej, tworzenie miejsca, w którym uczestnicy mogą eksperymentować, popełniać błędy, podejmować ryzyko, próbować ścieżek kreatywnych bez jakiejkolwiek presji ze strony celów estetycznych lub społecznej akceptacji. Na tych spotkaniach uwaga będzie skierowana na improwizację, opartą przede wszystkim na słuchanie, dialog i miłość do ciszy. Te spotkania są zarówno dla muzyków o różnym doświadczeniu, wieku i dziedzinie, jak dla słuchaczy. Każdy ma okazję wymienić się pomysłami i ćwiczeniami dotyczącymi różnych metod improwizacji, a także po prostu popróbować różnych rzeczy w gronie znajomych i nowych ludzi.
Tutaj nie ważny jest gatunek muzyczny, brzmienie ani zestaw instrumentów. Każda próba stworzenia czegoś nowego jest mile widziana – najważniejsze, żeby podejść do tego z gotowością, by “posmakować” każdy rodzaj brzmień, które wychodzą w trakcie eksperymentów.

Data: 12 czerwca o godzinie 19.00
Miejsce: Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki – Sala Kominkowa
Wstęp: wolny

Muzyka

Podobne wydarzenia