Przeskocz do treści
Zbliżenie makro na liść zielonej paproci
Spotkanie

Spacery Białoprądnickie | Zielone oblicze Białego Prądnika

Spotkanie
darmowe
grupowe
plenerowe
zapisy

Prądnik Biały czeka na odkrycie! W sobotę, 8 lipca 2023, zapraszamy na wspólny spacer nad „Krakowską Amazonkę”, czyli naszą swojską Białuchę, by poznać jej tajemnice i ukryte piękno naszej dzielnicy. Wycieczka będzie pierwszą z cyklu trzech realizowanych w ramach zadania „Spacery białoprądnickie” (BO.D4.41/22).

Uwaga: Lista zapisów została zamknięta z powodu braku wolnych miejsc. Osoby, które będą uczestniczyć w spacerze, otrzymały maila z potwierdzeniem zapisu.

Spacer „Zielone oblicze Białego Prądnika”

W ramach spaceru wybierzemy się w niezwykłe miejsce na mapie Krakowa – Dolinę Prądnika, gdzie poznamy dziką przyrodę nad Krakowską Amazonką, czyli Białuchą. Sprawdzimy, jakie gatunki zwierząt mieszkają w lesie łęgowym, jakie występują w nim rośliny, a nawet – które z nich są jadalne. Takie fragmenty dzikiej przyrody, jak nadrzeczny las, są bardzo cenne, mają ogromne znaczenie dla zachowania bioróżnorodności i często znajdują się w nich stanowiska rzadkich lub chronionych gatunków roślin, grzybów czy zwierząt. Będziemy mieli okazję wieloma zmysłami poznać to przyrodnicze bogactwo, które jest na wyciągnięcie ręki, tuż za progiem naszych domów.

Naszą przewodniczką po zielonych zakamarkach Prądnika Białego będzie Anna Warzyńska.

Spacer realizowany w ramach zadania Budżetu Obywatelskiego 2022 „Spacery Białoprądnickie” (BO.D4.41/22).

Termin: sobota, 8 lipca 2023, godz. 10.30

Miejsce zbiórki: plener przed Dworkiem Białoprądnickim

Informacje o uczestnictwie

Spacery są bezpłatne, jednak informujemy, że:

  1. Liczba miejsc jest ograniczona;
  2. zapisy będą odbywać się od 26 czerwca br. przez formularz internetowy na www.dworek.eu do momentu zapełnienia wszystkich miejsc. (uwaga: listę zapisów zamknięto 4.07.2023)
  3. podanie swoich danych podczas zapisów jest obligatoryjne z uwagi na konieczność ubezpieczenia uczestników spacerów. (prosimy również o obligatoryjne podanie numeru PESEL w polu uwagi)
  4. uczestnicy niepełnoletni muszą znajdować się pod opieką rodziców/opiekunów.
  5. Wysłanie formularza nie jest jednoznaczne z zapisem. Ostatecznym potwierdzeniem zapisu na spacer jest mail z potwierdzeniem zapisu i informacją o spacerze.

Kolejne zaplanowane spacery: Za rogatką prądnicką: rubieże modernizmu oraz Za rogatką prądnicką: szopkarze, artyści i zbójcy (informacje wkrótce).

Spotkanie

Podobne wydarzenia