Przeskocz do treści
Kolorowy bęben - instrument muzyczny na fioletowym tle.
Warsztat

Warsztat taneczny Forró | Strefa Nastolatka

Strefa Nastolatka

Forró (wym. „foho”) to radosny, łatwy do nauki, pełen różnorodnych rytmów i stylów, taniec brazylijski w parze.

Możesz przyjść sama/sam lub z przyjacielem, czy ze znajomymi. Co ważne: nie musisz mieć doświadczenia w tańcu, ani przychodzić na warsztat z osobą towarzyszącą!

Zajęcia skierowane są do osób w wieku: 13-18 lat.

W trakcie zajęć będzie obowiązywała rotacja osób w parach. Forró można tańczyć dowolnie, z przyjaciółką, osobą poznaną na warsztacie. Najważniejsza jest energia między uczestnikami i swobodna atmosfera.

Kiedy? 16.03.2024 r. (sobota), w godz. 11.00-13.30

Miejsce: Sala Teatralna Zajazdu (Zajazd Kościuszkowski, ul. Białoprądnicka 3)

Prowadzenie: Renata Liszka

Zapisy

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy przez formularz:

WAŻNE Prosimy oczekiwać na wiadomość zwrotną. Przesłanie formularza nie jest jednoznaczne z zapisem na zajęcia.

Renata Liszka

Renata tańczy od dziecka. Swoją podróż z tańcem rozpoczęła od tańców towarzyskich. Potem przyszedł czas na taniec współczesny, jazz, hip hop, afro beat. Zupełnie przypadkowo odkryła forró. I jak mówi to było jej przeznaczenie. To dla forró wyjechała na rok do Lizbony. Tam uczyła się tańczyć w wielu szkołach tańca, uczestniczyła w licznych festiwalach i warsztatach. Już w Lizbonie zaczęła prowadzić zajęcia i organizować lekcje pokazowe. Swój warsztat taneczny poszerzyła o różne style mieszkając również w Brazylii.

Przez 6 lat prowadziła zajęcia w Krakowie oraz warsztaty w różnych miastach w Polsce. Oprócz lekcji tańca organizuje imprezy i warsztaty forró w Krakowie.

Więcej o forró

Tanieć forró narodził się w północno-wschodniej Brazylii i obecnie jest tańczony na całym świecie, do wolnych i szybkich melodii. W zależności od utworu możesz tańczyć bardzo blisko partnera w tak zwanym „abraço” lub w bardziej otwartym układzie, w którym może pojawić się wiele figur i obrotów. Forró to też jedyny w swoim rodzaju styl muzyczny, oparty tradycyjnie na trzech instrumentach: akordeonie, zabumbie i trójkącie.

W przeszłości wybranie się na forró oznaczało „wspaniałą imprezę”, „pójście na imprezę” i ta idea jest nadal bardzo obecna.

Strefa Nastolatka

Dwa razy w miesiącu, w piątki odbywają się regularne spotkania Strefy Nastolatka. Bieżące informacje i harmonogram spotkań:

>> www: Strefa Nastolatka

>> Facebook: Strefa Nastolatka

Postać w kolorowym dresie wychodzi z ekranu telefonu.

Partnerem oraz inicjatorem projektu jest Urząd Miasta Krakowa – Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny – Marzena Paszkot.

Strefa Nastolatka

Podobne wydarzenia