Przeskocz do treści
Dwóch młodych mężczyzn, których koncert odbędzie się w Dworku, na czarnym tle, jeden z nich trzyma skrzypce, obydwaj patrzą w przestrzeń
Koncert

Koncert na skrzypce i fortepian | Przemysław Prucnal & Tomas Quevedo

Muzyka
darmowe

Koncert na skrzypce i fortepian

Zapraszamy na mistrzowski koncert na fortepian i skrzypce, w wykonaniu Przemysława Prucnala i Tomasa Quevedo – wielokrotnie nagradzanych laureatów konkursów i stypendiów międzynarodowych. W programie m.in. kompozycje J.S. Bacha, J. Haydna i J. Brahmsa.

Przemysław Prucnal

Przemysław Prucnal w wieku siedmiu lat rozpoczął naukę gry na skrzypcach w klasie mgr Ireny Wojtowicz w OSM I st. im. I. J. Paderewskiego w Krakowie.  Student Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie dr. Mariusza Patyry. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. I.J. Paderewskiego w Krakowie w klasie mgr Ireny Wójtowicz (2015) oraz Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Krakowie w klasie mgr Małgorzaty Szuby-Kmiecik (2021).

Był uczestnikiem warsztatów muzycznych m.in. XXIII i XXIV Międzynarodowych Kursów Interpretacji Muzycznej w Nowym Sączu. Doskonalił swoje umiejętności podczas lekcji mistrzowskich z takimi skrzypkami jak Antoni Cofalik, Joel Link, Noah Bendix-Balgley, Ray Chen. 

Na swoim koncie ma wiele sukcesów na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach skrzypcowych i kameralnych, m.in. III miejsce na V Międzynarodowym Konkursie Młodych Skrzypków „Będę Wirtuozem”, Grand Prix, I miejsce oraz Nagroda specjalna na XV Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafranków, I miejsca na I International Online Performance Competition, IV Ogólnopolskim Konkursie „Talenty Skrzypcowe 2021”, Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym CEA w kat. skrzypce. 

Otrzymał stypendium Pocket Conservatory obejmujące lekcje mistrzowskie z wybitnymi skrzypkami oraz stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu dla uczniów szkół artystycznych za osiągnięcia artystyczne w roku 2020/2021.

Tomas Quevedo

Pochodzi z Santiago w Chile. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 8 lat w swoim rodzinnym mieście. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Katarzyny Popowej-Zydroń. Obecznie kontynuuje naukę u Avedisa Kouyoumdjiana na Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu.

Jest laureatem konkursów międzynarodowych a także stypendystą chilijskiego Ministerstwa Kultury. Został wyróżniony stypendium rektora dla najlepszych studentów w bydgoskiej Akademii Muzycznej.

Swoje umiejętności doskonalił na wielu kursach pianistycznych, między innymi pod kierunkiem Alexisa Golovina i Tamasa Ungara.

Czwartek, 13 lipca 2023, godz. 18.00

Sala Kominkowa Dworku Białoprądnickiego (budynek główny, wejście z prawej strony)

Wstęp wolny

Muzyka

Podobne wydarzenia