Przeskocz do treści
Warsztat

Miesiąc Krakowianek | Listy wysyłane siłami natury

Warsztaty

W ramach tegorocznych obchodów Miesiąca Krakowianek zapraszamy na warsztaty i spacer sensoryczny pt. „Listy wysyłane siłami natury”.

ul. Białoprądnicka 3, Zajazd Kościuszkowski + plener

Maria Pinińska-Bereś zaprosiła przyrodę do współtworzenia sztuki. Różowe koperty ze swoimi wierszami „powierzała ruchomym piaskom, puszczała z nurtem rzek i
rzucała na wiatr z wieżowców”, aby trafiały wprost do rąk przypadkowych widzów, odbiorców, czytelników. Na warsztacie inspirowanym jej twórczością raz jeszcze wyślemy jej wiersze w świat, wzbogacone o nasze wrażenia zdobyte podczas spaceru sensorycznego.

Warsztat adresowany do osób dorosłych, lecz otwarty na uczestników w każdym wieku. Wstęp wolny.

Spotkanie poprowadzi Zofia Ozaist-Zgodzińska — historyczka sztuki i literaturoznawczyni, która zajmuje się edukacją muzealną i popularyzacją nauki. Bada, jak sposób przekazywania informacji wpływa na odbiorcę kultury w muzeach, w literaturze oraz w pamięci zbiorowej. Szuka najlepszych sposobów udostępniania sztuki i przekazywania wrażeń.

Obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy:

Miesiąc Krakowianek 2024

Kolejny rok, pod egidą Miasta Krakowa, organizujemy marcowe wydarzenia w ramach „Miesiąca Krakowianek”. To szereg spotkań, spacerów i warsztatów podkreślających wyjątkową rolę kobiet i ukazujące zarówno historyczne, jak i współczesne doświadczenia Krakowianek w aspektach społecznym, artystycznym, gospodarczym i naukowym.

Program w Dworku konsekwentnie budowany jest wokół spuścizny artystycznej Marii Pinińskiej-Bereś, Bettiny Bereś, a także Jerzego Beresia, mieszkających i tworzących na Prądniku Białym.

Warsztaty

Podobne wydarzenia