Przeskocz do treści
Warsztat

Miesiąc Krakowianek | Co myślała jak dziergała – krąg kobiet

Warsztaty
cykliczne

CO MYŚLAŁA JAK DZIERGAŁA
Krąg kobiet inspirowany twórczością Bettiny Bereś

Kwadrans dziennie, ziarnko do ziarnka i nagle okazuje się, że spędzasz kilkanaście godzin z szydełkiem – o czym przez ten czas myślisz? Bettina Bereś swoim dziełem „Co myślała, jak dziergała” zaprasza nas do refleksji nad wrażliwością kobiet obecną w ich codziennym życiu. Warsztat inspirowany jej twórczością pozwala nam dotknąć dawnych aktywności i dawnej wspólnoty kobiet. Jak można budować ją dziś i czy konieczne są do tego tkaniny – te i inne wątki pojawią się na warsztacie opartym na wrażeniach dotykowych i swobodnym puszczaniu myśli we wspólnym gronie.

Uwaga! Zdolności manualne oraz umiejętności posługiwania się szydełkiem, drutami, igłą i nitką lub kołowrotkiem nie są wymagane. Warsztat nie jest kursem szydełkowania, lecz twórczym wykorzystaniem zmysłowych wrażeń towarzyszących pracy manualnej z tkaniną.

Spotkanie poprowadzi Zofia Ozaist-Zgodzińska — historyczka sztuki i literaturoznawczyni, która zajmuje się edukacją muzealną i popularyzacją nauki. Bada, jak sposób przekazywania informacji wpływa na odbiorcę kultury w muzeach, w literaturze oraz w pamięci zbiorowej. Szuka najlepszych sposobów udostępniania sztuki i przekazywania wrażeń.

Warsztat adresowany do osób dorosłych, lecz otwarty na uczestników w każdym wieku.

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy przez formularz:


Warsztaty

Podobne wydarzenia