Przeskocz do treści
Dziewczynka w żółtej koszuli z niezadowoloną miną.
Warsztat

Miejsce wrażliwe: Gdzie mieszka zazdrość?

Warsztaty
rodzinne

17 marca o godz. 17.00 zapraszamy na warsztat pełen emocji!


Uczucie zazdrości może być dla dziecka bardzo silne oraz skutkować u niego wybuchami złości i agresji, albo przeciwnie: wycofaniem i apatią. Jak nauczyć dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym rozpoznawania w sobie zazdrości, a co najważniejsze – sposobów na radzenie sobie z tym uczuciem?

Kiedy ostatnio spotkaliście zazdrość? Może gdy dziecko opowiedziało z żalem historię, że kolega lub koleżanka dostali zabawkę, o której Wasz maluch marzył? To uczucie jest obecne w życiu każdego z nas. Bywa, że skrywamy je głęboko, bo zazdrość nie jest zbyt lubiana. Pojawia się w towarzystwie smutku, złości a czasem strachu. Na warsztatach zastanowimy się jaką rolę pełni zazdrość, jak ją rozpoznać i znaleźć sposób, by nie zrobiła nam przykrości.

Miejsce wrażliwe

Miejsce Wrażliwe uczy wrażliwości na świat. To projekt skierowany do dzieci 5+, którego celem jest oswajanie inności i niwelowanie dystansu, jaki niewiedza i lęk mogą w nas wywoływać. To także przestrzeń do spotkań z emocjami, opartych na losach książkowych bohaterów. Postaramy się lepiej zrozumieć nasze emocje oraz poznamy wartości ważne w życiu każdego człowieka. Odkryjemy też, jak ważne jest akceptowanie siebie.


Miejsce: Zajazd Kościuszkowski (ul. Białoprądnicka 3, Kraków)
Prowadzenie: Anna Machacz
Dla dzieci w wieku: 5+
Wstęp: wolny (zapisy nie obowiązują)

Warsztaty

Podobne wydarzenia