Przeskocz do treści
Twarz uśmiechniętej kobiety
Koncert

WIELKA GRA – Ilona Damięcka

Muzyka
biletowane
cykliczne
płatne

Przed nami drugi koncert z nowego cyklu Wielka Gra. Ze swoim solowym repertuarem wystąpi polska pianistka jazzowa, wokalistka i kompozytorka ILONA DAMIĘCKA. Zapraszamy w czwartek, 16 listopada o godz. 19:00.

WIELKA GRA – to kameralne spotkania w intymnej atmosferze z jazzowymi, improwizującymi artystami z całej Polski. To cykl solowych koncertów w Dworku Białoprądnickim, które są jednymi z najsilniej przeżywanych przez publiczność doświadczeń muzycznych. Z drugiej strony, dla muzyków są to największe artystyczne wyzwania, ale też możliwość zaprezentowania bezkompromisowo autorskiej i kompletnej wizji swojej muzyki.

Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”
Sala Kominkowa, Ul. Papiernicza 2, Kraków
Bilety: 30 zł  – do nabycia w kasie Dworku oraz na ekobilet.pl

Ilona Damięcka

Polska pianistka jazzowa , wokalistka i kompozytorka. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Jedna z pierwszych pianistek, która ukończyła fortepian jazzowy na tamtejszej uczelni w klasie fortepianu jazzowego u Wojciecha Niedzieli. Laureatka konkursu kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy w Słupsku w 1999 roku – III nagroda za utwór „Bossa for Bosa” do tekstu Andrzeja Schmidta.

Od najmłodszych lat rozwijała się pod kierunkiem Wojciecha Niedzieli, u którego zdobywała wiedzę na temat harmonii i improwizacji oraz stylów jazzowych. Uczestniczka warsztatów jazzowych w Puławach i Chodzieży, gdzie wykładali tacy pianiści jak: Kuba Stankiewicz, Artur Dutkiewicz, Wojciech Niedziela, Bogdan Hołownia.

Pod koniec studiów przeprowadziła się do Krakowa. Tam też, przez okres dwóch lat, współpracowała z wybitnym saksofonistą Januszem Muniakiem, od którego uczyła się pracy w zespole. Współpracowała ze środowiskiem jazzowych muzyków Krakowa między innymi z New Bone . Po dwóch latach zmieniła miejsce zamieszkania i przeprowadziła się do Trójmiasta gdzie zaczęła współpracować z tamtejszymi muzykami.

Partnerem wydarzenia jest: JAZZKULTURA

Muzyka

Podobne wydarzenia