Przeskocz do treści
Zespoł BELTAINE w trakcie koncertu na dużej, oświetlonej scenie, przed sceną tłum publiczności
Koncert

Letnie Granie | BELTAINE

Muzyka
darmowe
plenerowe

BELTAINE w Dworku Białoprądnickim

16 lipca o godzinie 19:00, w ramach wakacyjnego cyklu niedzielnych koncertów Letnie Granie na naszej scenie zagości zespół BELTAINE – jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny folkowej, działający aktywnie od 20 lat. 

Letnie granie 

Jeśli lato, to tylko w rytm muzyki, a ta najlepiej brzmi oczywiście pod gołym niebem, w ciepłe wieczory i rozgwieżdżone noce. Dlatego w Dworku Białoprądnickim od lipca ruszamy z cyklem Letnie Granie. Co niedzielę o 19:00 będziemy spotykać się na naszej scenie plenerowej, podczas fenomenalnych koncertów. Od muzyki klasycznej, przez tango, jazz, funk i soul, po folkowe brzmienia i elektroniczne eksperymenty – zapraszamy do wakacyjnej, muzycznej podróży! W tym pociągu nie będzie miejsca na nudę. 

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny

BELTAINE

BELTAINE to jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny folkowej. Swoje niepowtarzalne brzmienie BELTAINE osiągnął dzięki szczególnej umiejętności łączenia muzyki tradycyjnej (world/celtic) z muzyką współczesną. Siedem osobowości i siedem różnych światów muzycznych spotyka się tu ze sobą tworząc elektryzującą, muzyczną mieszankę, której nie da się podrobić! 

„Grupa utalentowanych muzyków pozwala sobie na muzyczne eskapady w rejony znane tylko współczesnej muzyce popularnej. To właśnie jest najbardziej charakterystyczne w twórczości Beltaine, bycie poza stylistyczną klamrą. Umiejętność zacierania granic pomiędzy folkowym brzmieniem a współczesnymi trendami w muzyce szczególnie sprawdza się w występach na żywo przed publicznością”. 

Od początku ogromną siłą Beltaine były żywiołowe koncerty, entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność na każdej szerokości geograficznej. Grupa koncertowała m.in. w Malezji, Meksyku, USA i Kanadzie; jest regularnie zapraszana na prestiżowe festiwale w całej Europie.

Nie bez powodu kołyszą sceną od 20 lat, koncertując wokół całego globu. Z pewnością rozkołyszą też scenę Dworku Białoprądnickiego.

Projekt dofinansowany ze środków Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały.

Muzyka

Podobne wydarzenia