Przeskocz do treści
Skład zespołu Hot 20 Strings z instrumentami, w eleganckich strojach nawiązujących do artystycznej mody francuskiej bohemy. Osoby siedzą na kanapach w pomieszczeniu z ceglaną ścianą.
Koncert

Letnie Granie | Hot 20 Strings

Muzyka
darmowe
plenerowe

Jeśli wakacyjna podróż, to tylko taka – spod sceny plenerowej Dworku Białoprądnickiego wprost do Paryża lat ‘20. A zabiorą nas tam Hot 20 Strings grający muzykę na pograniczu swingu i tzw. gypsy jazzu – nurtu czerpiącego z tradycji muzyki romskiej. Spotykamy się 20.08 o 19:00. Do zobaczenia!

Letnie granie 

Jeśli lato, to tylko w rytm muzyki. Ta najlepiej brzmi oczywiście pod gołym niebem, w ciepłe wieczory i rozgwieżdżone noce. Dlatego w Dworku Białoprądnickim od lipca ruszamy z cyklem Letnie Granie. Co niedzielę o 19:00 będziemy spotykać się na naszej scenie plenerowej, podczas fenomenalnych koncertów. Od muzyki klasycznej, przez tango, jazz, funk i soul, po folkowe brzmienia i elektroniczne eksperymenty – zapraszamy do wakacyjnej, muzycznej podróży! W tym pociągu nie będzie miejsca na nudę. 

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Hot 20 Strings

Za początki gatunku muzycznego gypsy jazz można uznać twórczość legendarnego romskiego gitarzysty Jean „Django” Reinhardta. Najsłynniejszą stworzoną przez niego formacją muzyczną był zespół Quintette du Hot Club de France. Z kolei ich cieszącą się największą sławą współpracą była ta z francuskim skrzypkiem jazzowym Stéphane Grappellim. Zainspirowani grą mistrzów tego gatunku, Hot 20 Strings stworzyli własne, zaskakujące aranżacje polskich i zagranicznych przebojów, utrzymując je w stylu mistrzów tego gatunku.

Projekt dofinansowany ze środków Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały.

Muzyka

Podobne wydarzenia