Przeskocz do treści
Skład zespołu Kołdra z instrumentami stoi na białym tle, w energicznych pozach, z instrumentami w rękach.
Koncert

Letnie Granie | Kołdra

Muzyka
darmowe
plenerowe

Z urlopu all-inclusive prosto do korpo rzeczywistości? Kołdra radzi sobie z tym problemem… koncertowo. Już 13 sierpnia o 19, na scenie plenerowej Dworku Białoprądnickiego, spotkamy się z zespołem, który humorystyczne teksty przekuwa na muzykę rozrywkową w lekkim, przyjemnym do odsłuchu, około-jazzowym wydaniu.

Letnie granie 

Jeśli lato, to tylko w rytm muzyki, a ta najlepiej brzmi oczywiście pod gołym niebem, w ciepłe wieczory i rozgwieżdżone noce. Dlatego w Dworku Białoprądnickim od lipca ruszamy z cyklem Letnie Granie. Co niedzielę o 19:00 będziemy spotykać się na naszej scenie plenerowej, podczas fenomenalnych koncertów. Od muzyki klasycznej, przez tango, jazz, funk i soul, po folkowe brzmienia i elektroniczne eksperymenty – zapraszamy do wakacyjnej, muzycznej podróży! W tym pociągu nie będzie miejsca na nudę. 

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Kołdra

Kołdra to wrocławski zespół założony w 2020 roku z inicjatywy Agnieszki Frączyk

(wokal i skrzypce). W skład wchodzi Piotr Gil (kontrabas i bas), Michał Małkowicz (perkusja), Jakub Chrobak (gitara elektryczna) oraz Michał Olejnik (instrumenty klawiszowe).

Szerszej publiczności zespół Kołdra dał się poznać podczas 42 Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2022 roku. Jako jedyny zespół zakwalifikowali się wówczas do drugiego etapu konkursu. Kołdrę nominowano również do nagrody Wrocławskiego Artystycznego Odkrycia w roku 2022 – WARTO – przyznawanej przez Wrocławską Gazetę Wyborczą.

Świetne brzmienie Kołdry jest podane w rytmie czerpiącym z bluesa, funku, swinga, fusion, R&B, a nawet reggae, szanty i hip-hopu. A do tego jest okraszone humorystycznymi tekstami, które opisują korporacyjną rzeczywistość. W tekstach Kołdra wykorzystuje między innymi tzw. korpolekt, charakteryzujący się mieszaniem języka polskiego i angielskiego (tzw. “ponglish”). W tekstach usłyszymy ASAPy, enwajrmenty, brejnstormy, ardżenty, taski, tajmszity i – oczywiście – dedlajny. 

Projekt dofinansowany ze środków Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały.

Muzyka

Podobne wydarzenia