Przeskocz do treści
Członkowie zespołu Confusion Project stoją na ciemnym tle, pomiędzy nimi stoi Simona De Rosa w jasnej koszuli, uśmiechają się tajemniczo
Koncert

Letnie Granie | Confusion Project & Simona De Rosa

Muzyka
darmowe
plenerowe

Miesiąc z Letnim Graniem w Dworku Białoprądnickim zakończymy spotkaniem wyjątkowym, bo obfitującym w muzykę, której naczelnym zadaniem jest opowiadać historie językiem dźwięku, który – chociaż oszczędny w słowa – jest źródłem nieprzebranych refleksji. 25 lipca o 19:00 zagra dla nas bowiem Confusion Project, w składzie z nagradzaną wokalistką i kompozytorką, Simoną De Rosą. 

Letnie granie 

Jeśli lato, to tylko w rytm muzyki. Ta najlepiej brzmi oczywiście pod gołym niebem, w ciepłe wieczory i rozgwieżdżone noce. Dlatego w Dworku Białoprądnickim od lipca ruszamy z cyklem Letnie Granie. Co niedzielę o 19:00 będziemy spotykać się na naszej scenie plenerowej, podczas fenomenalnych koncertów. Od muzyki klasycznej, przez tango, jazz, funk i soul, po folkowe brzmienia i elektroniczne eksperymenty – zapraszamy do wakacyjnej, muzycznej podróży! W tym pociągu nie będzie miejsca na nudę. 

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Confusion Project & Simona De Rosa

Confusion Project to Trójmiejskie trio jazzowe, które istnieje od 2013 roku. Skład przez ten czas wykształcił swój unikalny język muzyczny, o którym sami mówią, że jest sposobem na opowiadanie historii. Stąd nieodłączny w ich muzyce jest pierwiastek ilustracyjny.

Ostatni projekt zespołu zalicza się do stylistyki jazz fusion. Obszernie czerpie jednak także z elementów charakterystycznych dla takich stylów jak rock progresywny, Drum&Bass czy muzyka filmowa. Zespół sięga po tematykę związaną z obecną kondycją naszej planety i wyraża swój muzyczny manifest – apel, żebyśmy traktowali serio problemy, z którymi obecnie mierzy się świat. Na koncercie będzie więc miejsce na utwory o lęku, wyparciu, melancholii ale i nadziei i akceptacji.

Na naszej scenie w składzie ze wspaniałą Simoną de Rosą, nagradzaną wokalistką, kompozytorką i edukatorką, obecnie wykładającą jazz w Akademii Muzyki Współczesnej w Pekinie.

Projekt dofinansowany ze środków Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały.

Muzyka

Podobne wydarzenia