Przeskocz do treści
grafika z kolorowym napisem letnie granie, w lewym górnym rogu nagłówek
Muzyka

Letnie Granie – muzyczne lato w Dworku Białoprądnickim

Muzyczne lato w Dworku Białoprądnickim

Jeśli lato, to tylko w rytm muzyki, a ta najlepiej brzmi oczywiście pod gołym niebem, w ciepłe wieczory i rozgwieżdżone noce. Dlatego w Dworku Białoprądnickim od lipca ruszamy z cyklem Letnie Granie. Co niedzielę będziemy spotykać się na naszej scenie plenerowej, podczas fenomenalnych koncertów. Od muzyki klasycznej, przez tango, jazz, funk i soul, po folkowe brzmienia i elektroniczne eksperymenty – zapraszamy do wakacyjnej, muzycznej podróży! W tym pociągu nie będzie miejsca na nudę.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Wakacyjny rozkład jazdy – ruszamy z Letnim Graniem 2023

Dokąd Was zabierzemy? Sprawdźcie nasze muzyczne stacje! Odjeżdżamy co niedzielę, punktualnie o 19:00.

LIPIEC

2 VII Coffe Experiment

Soul, R&B, jazz, a do tego dobra kawa? To Coffe Experiment, czyli kameralna atmosfera domówki nawet na wielkich koncertach.

Coffee Experiment to kolektyw, którego artystyczną domeną jest zabawa rytmem, formą i melodią. Energiczne motywy sekcji dętej, groove basu i perkusji, który sam wprawia nogi w ruch. Nie wspominając o melodyjnych wstawkach gitary, unoszących duszę chórkach, miękkiej harmonii, a przy tym magicznym wokalu.

To wszystko składa się na muzykę osadzoną w dźwiękach z pogranicza muzyki soul i R&B, a przy tym nawiązującą do jazzowych korzeni muzyki popularnej.

9 VII LOOB

Mówiąc LOOB myślimy “dobra zabawa”! LOOB to instrumentalne połączenie jazzu, elektroniki i hip hopu, które stworzyli członkowie zespołów Mystique Fleet i Earthtwins (Dominik Szahidewicz – syntezatory, Jean-Philippe Breuil- bas, Jakub Byczek – Gitara, Kamil Kaczmarczyk – perkusja). Nawiasem mówiąc, tego nie wystarczy opisać – to muzyka, której trzeba doświadczyć!

16 VII BELTAINE

Siedem osobowości i siedem różnych światów muzycznych spotyka się tu ze sobą tworząc elektryzującą, muzyczną mieszankę, której nie da się podrobić! BELTAINE to jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny folkowej. Swoje niepowtarzalne brzmienie osiągnęli dzięki szczególnej umiejętności łączenia muzyki tradycyjnej (world/celtic) z muzyka współczesną. Nie bez powodu kołyszą sceną od 20 lat, koncertując wokół całego globu. Z pewnością rozkołyszą też scenę Dworku Białoprądnickiego!

23 VII Wieczór z Operą

W trakcie Wieczoru z Operą usłyszymy to, co najlepsze w muzyce operowej, operetkowej i musicalowej. Arie zarówno pełne wdzięku i melodyjności, jak i te tryskające ironicznym humorem. Wystąpią – rzecz jasna – znani i cenieni artyści i artystki scen krakowskich. Dorota Helbin (sopran), Witold Wrona (tenor), Jan Migała (baryton) i Krzysztof Augustyn (piano) zaprezentują się w utworach solowych i duetach różnorodnych gatunków muzycznych. Koncert przygotował i poprowadzi Jan Migała.

30 VII Confusion Project & Simona De Rosa

Confusion Project to Trójmiejskie trio jazzowe, które istnieje od 2013 roku. Skład przez ten czas wykształcił swój unikalny język muzyczny, o którym sami mówią, że jest sposobem na opowiadanie historii. Stąd nieodłączny w ich muzyce jest pierwiastek ilustracyjny.

Ostatni projekt zespołu, choć zalicza się do stylistyki jazz fusion, obszernie czerpie z elementów charakterystycznych dla takich stylów jak rock progresywny, Drum&Bass czy muzyka filmowa. Zespół sięga po tematykę związaną z obecną kondycją naszej planety i wyraża swój muzyczny manifest – apel, żebyśmy traktowali serio problemy, z którymi obecnie mierzy się świat. Na koncercie będzie więc miejsce na utwory o lęku, wyparciu, melancholii ale i nadziei i akceptacji.

Na naszej scenie w składzie ze wspaniałą Simoną de Rosą, nagradzaną wokalistką, kompozytorką i edukatorką, obecnie wykładającą jazz w Akademii Muzyki Współczesnej w Pekinie.

SIERPIEŃ

6 VIII D-Mol Electronic Tango Project

Ten argentyńsko-polski skład porwie Was do tańca! W ich programie znajdują się kompozycje łączące klasyczne argentyńskie tango z unikalnym, nowoczesnym stylem elektronicznym. Mieszanka solidnej muzycznej struktury z kolorytami i teksturą typową dla elektronicznych brzmień, zapewniają publiczności awangardowe doświadczenie, nie gubiąc przy tym czaru klasycznego, argentyńskiego tanga. Do stworzenia tej wyjątkowej atmosfery D-Mol Electronic Tango Project wykorzystuje elementy skrzypiec i muzyki elektronicznej. Koktajl muzyczny idealny na lato.

13 VIII Kołdra

Przygotowanie do powrotu z wakacji? Tylko z Kołdrą! Kołdra to zespół tworzący muzykę rozrywkową w lekkim, przyjemnym do odsłuchu, około-jazzowym wydaniu. A to wszystko okraszone humorystycznymi tekstami opisującymi korporacyjną rzeczywistość, do czego wykorzystują między innymi tzw. korpolekt, charakteryzujący się mieszaniem języka polskiego i angielskiego (tzw. “ponglish”). W tekstach usłyszymy ASAPy, enwajrmenty, brejnstormy, ardżenty, taski, tajmszity i – oczywiście – dedlajny. Całość podana w rytmie czerpiącym z bluesa, funku, swinga, fusion, R&B, a nawet reggae, szanty i hip-hopu.

20 VIII Hot 20 Strings

Hot 20 Strings zabiorą nas wprost do Paryża lat ‘20 grając muzykę na pograniczu swingu i tzw. gypsy jazzu. Czerpią inspirację z nurtu zapoczątkowanego przez legendarnego romskiego gitarzystę Jeana „Django” Reinhardta. Zespół Hot 20 Strings tworzy własne, zaskakujące aranżacje polskich i zagranicznych przebojów tego gatunku, nawiązującego do charakteru muzyki romskiej.

27 VIII Emily Family

Emily Family to zespół o charakterze czułym i kojącym jak herbatka u babci. W swoim pełnym barw i muzycznych smaczków repertuarze, sięgają do bogactwa nurtów muzycznych od jazzu po soul i funk. Ten młody skład jeszcze zatrzęsie niejedną sceną! A wszystko to w rodzinnym, niepowtarzalnym stylu.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Projekt dofinansowany ze środków Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały.

Zapraszamy na lato w Dworku Białoprądnickim!